California Senatosu Adayı, Galip Gelirse Dogecoin’i (DOGE) Yasal İhale Haline Getirmeyi Planlıyor!


doge
california senatosu adayı, galip gelirse dogecoin'i (doge) yasal i̇hale haline getirmeyi planlıyor! 2
  • Dogecoin’i Kaliforniya’da yasal bir ihale haline getirmek için Dr. Timothy Ursich, kampanyası için Tesla başkanı Elon Musk ve Dogecoin’in kurucu ortağı Bill Markus’tan destek istedi.
  • Dr. Ursich, mevcut enflasyon durumu hakkında konuşuyor ve bu senaryoda kriptonun neden önemli olduğunu açıklıyor.

Kaliforniya eyaleti yakında meme coin Dogecoin’in (DOGE) bu yıl içinde yasal bir ihale haline geldiğini görebilir. Kaliforniya’da ABD Senatosu 2022 için yarışan 37 yaşındaki bir sağlık çalışanı olan Dr. Timothy Ursich, DOGE’nin yasal ihaleye çıkarılması için bir teklif sundu.

Dr. Ursich ayrıca Tesla şefi Elon Musk ve Dogecoin kurucu ortağı Bill Markus’u 7 Haziran’dan önce kampanyasını desteklemeye çağırdı. Timothy Ursich, son tweetinde şöyle yazıyor:

Kaliforniya’daki ABD Senatosu kampanyamı desteklemek için @BillyM2k ve @elonmusk’a sesleniyorum. Haftalar önce belirtildiği gibi, 7 Haziran’da oylanırsa/seçilirse, Yasal İhale olarak #Dogecoin’i öneren bir yasa tasarısı hazırlayacağım. Kripto para biriminin evrensel kullanımı yoluyla kitlesel olarak benimsenmesi için baskı yapacağım.

Dr. Ursich’in son önerisi, Kaliforniya’nın daha kripto dostu hale geldiği bir zamanda geldi. Bununla birlikte, Amerika Birleşik Devletleri’nin en zengin eyaletlerinden birinde yasal para birimi statüsüne sahip bir memecoin’i görmek garip olacak.

Ayrıca, Dr. Ursich de enflasyonu hedeflemede doğru notu almış görünüyor. “#enflasyonla mücadele için zaten araçlara sahibiz… ihmal ediliyor çünkü kriptonun gücünü gerçekten anlamıyorlar” diye yazdı.

Elon Musk ve Dogecoin

Dünyanın en zengin adamı Elon Musk, meme kripto para birimi Dogecoin’in (DOGE) en ateşli destekçilerinden biri oldu. Son zamanlarda Elon Musk, uzay roketi şirketi SpaceX’in mal alımları için Dogecoin’de ödeme kabul edeceğini duyurdu. Musk’ın elektrikli otomobil üreticisi Tesla, geçen yıldan beri DOGE’yi zaten kabul ediyor.

Ancak Elon Musk, kısa süre önce Dogecoin kurucu ortağı Jackson Palmer ile sert bir kavgaya girdi. Son röportajında ​​Palmer, Musk’a ona “dolandırıcı” diyerek saldırdı. Ayrıca Musk’ın bir teknokrat olduğunu iddia etmesine rağmen, basit bir kod yazmayı bile bilmediğini iddia etti.

“Elon o senaryoyu almak için bana ulaştı ve kodlamadan anladığı kadar iyi anlamadığı çok çabuk anlaşıldı. ‘Bu Python betiğini nasıl çalıştırırım? Ona senaryoyu verdikten sonra onun hayranı değildim” dedi Palmer.

Ayrıca Musk’ın bilmediği şeyleri vaat etmekte iyi olduğunu, ancak biliyormuş gibi davrandığını söyledi. “Tesla’nın tam kendi kendine sürüş vaadiyle bu çok açık” diye ekledi.

Ancak Musk sessiz kalmayacaktı ve Palmer’a ateş açtı. “Çocuklarım 12 yaşındayken Jackson’ın bana gönderdiği saçma sapan senaryodan daha iyi kod yazdı. Jackson Palmer bir araçtır” dedi Musk.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir