Kripto Analisti Benjamin Cowen’e Göre Cardano’nun (ADA) Yükselişe Geçmesi İçin Gereken Fiyat Seviyesi!


coinprojesi.com cardano 1
kripto analisti benjamin cowen'e göre cardano'nun (ada) yükselişe geçmesi i̇çin gereken fiyat seviyesi! 3

Popüler bir kripto analisti, akıllı sözleşme platformu Cardano’nun (ADA) başka bir yükselişe geçmek için aşması gereken önemli bir fiyat seviyesinin altını çiziyor.

Yeni bir strateji oturumunda Benjamin Cowen, 721.000 abonesine Ethereum (ETH) meydan okuyucusu Cardano’nun geçen yıl hem destek hem de direnç olarak 1.20 dolar civarında çok fazla zaman harcadığını söyledi.

Altcoinin, ADA için başka bir ralliyi körüklemeye yardımcı olmak için önde gelen kripto varlığı Bitcoin’e (BTC) ihtiyacı olabileceğini düşünüyor.

“Eğer o seviyeye, yani 1.20 dolar eşiğine ulaşırsak, bunun ADA için oldukça büyük bir test olacağını düşünüyorum.

Kesinlikle tek başına savaşması gereken bir sınav değil. Açıkçası, Bitcoin’in kendi boğa piyasası destek bandını kırmada başarılı olup olmamasına bağlı olacak.”

Bitcoin‘in boğa piyasası destek bandı, BTC‘nin 20 haftalık basit hareketli ortalamasını (SMA) ve 21 haftalık üstel hareketli ortalamasını (EMA) birleştiren teknik bir göstergedir.

coinprojesi.com asdlhksajd
kripto analisti benjamin cowen'e göre cardano'nun (ada) yükselişe geçmesi i̇çin gereken fiyat seviyesi! 4

Grafik gurusu, BTC‘nin bir sonraki büyük testi olarak 45.000 ila 46.000 $ aralığını gösteriyor.

“Bitcoin kırılmada başarılı olursa, o zaman argüman, ADA’nın da kırılmada başarılı olma ihtimalinin yüksek olduğu yönünde olacaktır.

Bununla birlikte, Bitcoin 45 bin dolar ile 46 bin dolar civarında boğa piyasası destek bandından vahşice reddedilirse, sahip olacağım genel beklenti, ADA’nın burada bir miktar direnç göreceği ve kendi boğa piyasası destek bandının reddedileceği yönünde.

Piyasanın bu aşamasındayken zorlu bir mücadele veriyoruz… Kumdaki çizgi bu.”

Cowen, Bitcoin boğa piyasası destek bandının altında kaldığında genel olarak altcoinlerin BTC ticaret çiftine karşı genellikle kötü performans gösterdiğini söyleyerek sonuca varıyor.

“Bitcoin, 29 Kasım [2021] haftasından beri bunun altında. 29 Kasım’dan bu yana Bitcoin/ADA değerlendirmesine bakarsanız, gerçekten o kadar muhteşem bir şey yapmadı.

Zaten kendi boğa piyasası destek bandının altındaydı ve o zamandan beri aşağı indi, boğa piyasası destek bandına çıktı, reddedildi ve sonra geri düştü.

Belki de 2.500 veya 2.600 satoshi (1.07 ile 1.11 dolar arasında) civarında başka bir test için gidiyoruz.”

Yazma sırasında Cardano %12,90 arttı ve 1,10 dolardan fiyatlandı, Bitcoin ise 42,897 dolardan yatay işlem görüyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir