Bitcoin Fiyatının Tekrar 30 Bin Doları Aşması Ne Kadar Zaman Alacak?


bitcoin
bitcoin fiyatının tekrar 30 bin doları aşması ne kadar zaman alacak? 2
  • Bazı uzmanlar, kripto piyasasının önümüzdeki birkaç ay içinde mevcut çöküşten geri döneceğine inanıyor.
  • Diğerleri, yatırımcı temkininin kısa vadede devam edeceğini düşünüyor.
  • Çarşamba günü, bitcoin piyasa satışları ve ekonominin sağlığı konusundaki endişeler arasında 20.000 doların üzerine çıktı.

Bitcoin son haftalarda iki kez 20.000 doların altına düştü ve baskı altında kalmaya devam ediyor. Zincir üzerinde kripto analitik takipçisi Santiment, takipçilerine bir soru yönelterek Bitcoin‘in fiyatının 30.000 dolara ne zaman ulaşacağını düşündüklerini sordu.

Ankete katılanların %42.4’ünden fazlası olumlu yanıt vererek, bundan 0-6 ay sonra olacağını ortaya koydu. Ayrıca, anketlerin %25.1’i, 6 Temmuz’dan sonraki 6-12 ay içinde 30.000 doların üzerine çıkabileceği konusunda iyimserken, oyların %22’si bundan bir yıl sonra temsil ediliyor. İlginç bir şekilde, anketlerin %10’u daha da uzun bir bekleyiş olduğunu ifade etti ve Bitcoin bir daha asla 30.000 dolara ulaşmadı.

Mevcut çöküş, birçok kişinin Bitcoin’in geleceği ve genel olarak kripto para piyasası hakkında endişelenmesine neden oldu. Ancak bazı uzmanlar, kripto piyasasının önümüzdeki birkaç ay içinde mevcut çöküşten toparlanacağına inanıyor. Diğerleri, yatırımcı temkininin kısa vadede devam edeceğini düşünüyor.

Mevcut piyasa koşulları, Bitcoin’in 30.000 dolara ne zaman döneceğini etkileyen önemli bir faktördür. Yatırımcı güveni, son haftalarda küresel borsalarda yaşanan bir dizi çöküşle sarsıldı. Bitcoin, 20.000 dolar seviyesini korumak için mücadele ediyor. Bitcoin, 17.500 $ civarındaki son dip seviyesinin altına düşerse, 14.500 $ seviyesine kadar fazla destek olmaz.

30.000 dolar seviyesi, Bitcoin’in yükseliş trendinin devamını görmesi için kilit önemde. Boğaların çekiş kazanması için kripto para biriminin önümüzdeki birkaç gün veya hafta içinde bu seviyenin üzerinde kapanması gerekecek.

Bitcoin, son altı ayda birkaç kısa süre için yalnızca 45.000 doların üzerinde ve 25 Aralık 2021’den bu yana 50.000 doların üzerine çıkmadı. İniş ve çıkışların ortasında Bitcoin’in mevcut fiyatı, Kasım ayında ulaştığı en son ATH’den çok uzakta. 68.000 doların üzerine çıktığında. Ancak fiyattaki son düşüşe rağmen, Bitcoin hala birkaç yıl öncesine göre iki kat daha değerli.

Oynaklığa ve son zamanlardaki düşüşe rağmen, birçok uzman hala Bitcoin’in 30.000 doları geçme yolunda olduğunu söylüyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir