Bitcoin (BTC) Kritik Bir Destek Kavşağında İşlem Görüyor, Sırada Ne Var?


btc
bitcoin (btc) kritik bir destek kavşağında i̇şlem görüyor, sırada ne var? 4
  • Bitcoin, tutunamaması durumunda 22.000 $ ‘a kadar bir fiyat düşüşüne yol açacağı çok önemli bir destek kavşağında işlem görüyor.
  • Haftalık grafikteki Bitcoin RSI hala aşırı satım bölgesinde değil, yani ileride daha fazla acı olabilir.

Bu haftanın başlarında, dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC), Temmuz 2021’den bu yana 10 ay içinde ilk kez 30.000 doların altına düşen fiyatıyla büyük bir çöküşe tanık oldu. Bununla birlikte, Bitcoin (BTC) kısmen toparlanmayı başardı, ancak zayıflık göstermeye devam ediyor.

coinprojesi.com aslhjdkjalsd
bitcoin (btc) kritik bir destek kavşağında i̇şlem görüyor, sırada ne var? 5

Basın saatinden itibaren, Bitcoin 30.505 dolarlık önemli bir destek seviyesinde yüzde 4 düşüşle işlem görüyor. Bugün ilerleyen saatlerde Amerika Birleşik Devletleri Nisan 2022 enflasyon verilerini açıklayacak. Bu, Bitcoin’in gelecekteki fiyat hareketi ve daha geniş kripto piyasası için potansiyel olarak belirleyici bir faktör olabilir.

Kripto analisti Lark Davis, Bitcoin‘in şu anda çok önemli destek seviyelerinde işlem gördüğünü açıklıyor. Önceki iki kez, BTC bu seviyelerde işlem görüyordu, 28 bin dolar-29 bin dolar seviyelerinden geri döndü. Bununla birlikte, Bitcoin bu destek seviyelerini tutamazsa, bir sonraki anlamlı destek alanı 22.000 $ olacaktır.

Ayrıca, Bitcoin‘in göreceli güç endeksi (RSI) günlük grafiklerde aşırı satıldı. Bu, Bitcoin fiyatı genellikle bu sinyali takip eden haftalar boyunca yükseldiği için iyi bir satın alma sinyali işlevi görür. Ancak Davis, “AMA AMA AMA çoğu durumda fiyat, yükselmeden önce son bir düşüş yapar” diye ekliyor. Haftalık grafikte Bitcoin hala aşırı satım bölgesinde değil. Davis şöyle yazıyor:

Dün kapitülasyonun dibi değilse ve 28k önümüzdeki günlerde tutmazsa, IMO’yu izlemek için bir sonraki kilit seviye Bitcoin için 22k civarında 200 haftalık hareketli ortalama olur. * Haftalık RSI aşırı satımı vurmadı, bu senaryoda muhtemelen olacaktır.

coinprojesi.com bitcoin weekly rsi 768x563 1
bitcoin (btc) kritik bir destek kavşağında i̇şlem görüyor, sırada ne var? 6

Kripto piyasası bir ayda 800 milyar dolar kaybediyor

Daha geniş kripto para piyasasında kan banyosu daha da devam ediyor. Genel kripto piyasası, basın zamanında %6,3 düştü. Nisan 2022’nin başından bu yana, 800 milyar dolardan fazla yatırımcının serveti erozyona uğradı. Bu, kripto piyasasının neredeyse 40 gün içinde değerlemesinin yüzde 33’ünü kaybettiği anlamına geliyor.

Şu anda Bitcoin, tüm kripto pazarının %40’ını oluşturuyor. Geçen ay boyunca, Bitcoin değerinin yaklaşık yüzde 25’ini kaybetti. Zincir içi veri sağlayıcı Glassnode raporları:

Bitcoin, daha geniş ekonomik koşullarla yüksek oranda ilişkili olmaya devam ediyor, bu da önümüzdeki yolun ne yazık ki en azından şimdilik zorlu olabileceğini gösteriyor.

Öte yandan blockchain analitik firması CoinShares geçtiğimiz günlerde haftalık raporunu paylaştı. Şunları ekler:

Bitcoin, yatırımcıların daha olumlu duygular ifade ettiği birincil dijital varlık olan 45 milyon ABD Doları tutarında giriş gördü ve yönetim altındaki toplam varlıklar (AuM), yılın başında görülen düşük duyarlılık sırasında görülen çok benzer seviyelere düştü.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir