Bitcoin (BTC) AB’de Yasaklanmak Üzere mi? Üyeler Oylamadan Önce Kripto Yasasını Gözden Geçirdi!


ab
bitcoin (btc) ab'de yasaklanmak üzere mi? üyeler oylamadan önce kripto yasasını gözden geçirdi! 2
  • AB tarafından yeni revize edilen kripto faturası, artık çalışma kanıtı kripto para birimleriyle ilgili hükümler içeriyor.
  • Kripto topluluğunun üyeleri yeni yasaya karşı çıkıyor ve onu ayrımcı olarak etiketliyor.

Avrupa Birliği (AB) parlamentosu tarafından yeni önerilen mevzuat, çalışma kanıtı kripto para birimlerine karşı bazı maddeler içeriyor. Yeni maddeler, AB’nin tasarıyı bugün 14 Mart’ta oylamayı planladığı için eklendi. Tasarı, Kripto Varlıklarda Piyasalar Direktifi veya MiCA’nın geçen ay oylanması gerekiyordu. Ancak, oylama geçen ayın sonundan ertelendi ve şimdi bu ay gerçekleşmesi bekleniyor. Yeniden planlamadan önce, kripto topluluğundan AB tasarısıyla ilgili çok fazla tepki geldi. Birçoğu, enerji kullanımı endişeleriyle ilgili olarak Bitcoin gibi dijital varlıkları yasaklayacağına inanıyordu.

AB ülkeleri tarafından önerilen kripto faturasının gözden geçirilmiş versiyonu:

Kripto varlıklar, Birlik’te ihraç edilmeden, teklif edilmeden veya ticarete kabul edilmeden önce işlemleri doğrulamak için kullanılan konsensüs mekanizmalarıyla ilgili olarak minimum çevresel sürdürülebilirlik standartlarına tabi olacaktır.

Mevcut haliyle, revize edilmiş versiyonun, en iyi kripto varlıklarının madenciliği ve dolaşımı üzerinde hala önemli bir etkisi olabilir.

Ayrıca tasarı, AB’nin “kripto varlık işlemlerini doğrulamak için kullanılan fikir birliği mekanizmaları için” minimum çevresel sürdürülebilirlik standartlarını belirlemekten sorumlu olacağını belirtiyor. Buna ek olarak, parlamento asgari çevresel sürdürülebilirliğe uyumu başlatan bir tarih veya tarihler seçecektir. Bu aynı zamanda bir aşama aşamasını da içerecektir. Kripto varlıkları AB oylamasından önce dolaşımda olduğundan, uyumu sağlamak için aşamalı bir dağıtım planına ihtiyaç var.

AB parlamentosu tarafından revize edilmiş kripto yasa tasarısına yönelik eleştiriler

AB, iş kanıtı kripto yasasını gözden geçirmeye çalışsa da, kripto endüstrisi yeni önerilen mevzuatı hoş karşılamıyor gibi görünüyor. Bir Fransız kripto donanım cüzdan üreticisi Ledger şunları söyledi:

Bireyler ve kuruluşlar, ihtiyaçlarına en uygun teknolojiyi seçmekte özgür olmalıdır. Politika yapıcılar belirli bir teknolojiyi ne empoze etmeli ne de onun lehine ayrımcılık yapmalıdır. Bu son derece endişe verici ve Avrupa için ciddi sonuçlar doğuracaktır.

AB dışında, diğer yargı bölgeleri de kripto yasasını uygulamaya koymak için çalışıyor. Başkan Joe Biden, ABD’deki kripto para birimleri hakkında bir yürütme emri imzaladı. Dubai ilk kez kripto varlıklarla ilgili bir dizi yasa yayınladı. Hükümet ayrıca kripto endüstrisi için yeni bir düzenleyici uyguladı. Geçen hafta, Şeyh Muhammed Bin Rashid, Dubai Sanal Varlık Düzenleme Yasası kapsamında Dubai Sanal Varlıklar Düzenleme Kurumu’nu duyurdu. Düzenleyicinin her türlü kripto para biriminden ve değiştirilemez tokenlerden (NFT’ler) sorumlu olacağını söyledi.

Bin Rashid, “Gelecek, onu tasarlayana aittir” dedi ve Dubai, hızla büyüyen sektöre katılmaya karar verdi. Dubai Sanal Varlık Düzenleme Kurumu, farklı sanal varlık hizmetleri sunacak. Kurum, BAE merkez bankası ve Menkul Kıymetler ve Emtia Kurumu ile birlikte çalışacaktır.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir