Bitcoin 40.000 Dolarda Mücadele Ediyor!


bitcoin
bitcoin 40.000 dolarda mücadele ediyor! 3
  • Bitcoin, basın zamanında 40.000 doların hemen altında işlem görüyor, geçtiğimiz gün yüzde 6’nın üzerinde bir düşüş yaşadı ve bununla birlikte tüm piyasayı da aşağı çekti.
  • Bununla birlikte, Michael Saylor’un satın almayı asla bırakmayacağını söylediği ve Okcoin CEO’su BTC’nin enflasyona karşı hala en iyi koruma olduğunu söylediği için BTC’nin geleceğine olan inanç sarsılmaz.

Üç hafta önce 48.000 $ ile yerel bir zirveye ulaştığından beri, Bitcoin istikrarlı bir şekilde düşüyor ve basın zamanında 40.000 $’ın hemen altında işlem görüyor ve geçen gün yüzde 6’nın üzerinde değer kaybetti. Bu form, ilk 50’deki çoğu kripto para birimini de aşağı çekti, ancak Bitcoin’in kaybetmediği bir şey varsa, onu hala en iyi yatırım ve enflasyona karşı korunma olarak lanse eden sahiplerinin inancıdır.

Basın zamanında, BTC son 24 saatte yüzde 6.08 düşüşle 39.900 dolardan el değiştiriyor. O zaman, gün içi en yüksek seviyesi 42.548 $ olarak belirlendi. Ticaret hacmi, fiyat formunun tam aksine, yüzde 31’lik bir artışla 42,6 milyar dolara ulaştı.

coinprojesi.com dvsjkflk
bitcoin 40.000 dolarda mücadele ediyor! 4

Çoğu analist, Bitcoin‘in performansının artık mikro faktörlerle sınırlı olmadığına, bunun yerine diğer varlıkları da etkileyen makroekonomik faktörlere daha fazla bağımlı olduğuna inanıyor.

Goldman Sachs yakın tarihli bir notta, “Bu varlıklar, merkez bankasının parasal sıkılaştırması da dahil olmak üzere makroekonomik güçlere karşı bağışık olmayacak” dedi.

En yenilerinden biri, Fed başkanı Jerome Powell’ın, Fed’in enflasyonu son derece ciddiye aldığını ve ne pahasına olursa olsun onu dizginleyeceğini iddia ettiği yorumları.

Böyle bir Fed sıkılaştırması, kriptolar ve hisse senetleri gibi diğer riskli varlıklar için iyiye işaret değil.

Ama yine de, Bitcoin‘de hisse senetlerinde ve bu tür diğer varlıklarda olmayan bir şey var – küçük düşüşlerle sarsılmayan sıkı hayranlardan oluşan bir lejyon. BTC, Kasım ayındaki tüm zamanların en yüksek seviyesinin yüzde 40’ın üzerinde olmasına rağmen, destekçilerinden hala aynı inancı alıyor.

Okcoin CEO’su Hong Fang böyle bir inanandır. Fox Business ile yaptığı röportajda Fang, özellikle piyasa Powell’ın enflasyon hakkındaki yorumları gibi faktörlere daha duyarlı olduğu için kripto piyasasında oynaklığın beklendiğini belirtti.

O ekledi:

[Bitcoin]’in kısa vadede nereye gittiğini görmek zor ama özellikle son 12 ayda devam eden enflasyon riskini gördüğümüz için bunun güçlü bir enflasyon koruması olduğuna inanıyorum.

Orta ve uzun vadede, BTC‘nin bir değer deposu olarak artan kullanımıyla desteklenen boğaların galip çıkacağına inanıyor.

Diğer Bitcoin boğaları, BTC‘yi en iyi yatırım olarak lanse etmeye devam etti, ancak iş zekası yazılım firması için olduğu kadar Bitcoin ile de ünlü olan Microstrategy CEO’su Michael Saylor’dan başkası değil. Bitcoin Miami konferansının oturum aralarında şunları söyledi:

Neden [BTC almayı] bırakalım? Nakit akışı yaratırken, hissedarlarımıza karşı sorumlu olan şeyin, değer kaybeden para birimini değerlenen bir varlığa dönüştürmek olduğunu düşünüyoruz.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir