Bitcoin 30 bin Doların Altına Düşerse BTC İçin Büyük Shortlar Bekleniyor!


bitcoin
bitcoin 30 bin doların altına düşerse btc i̇çin büyük shortlar bekleniyor! 2
  • BTC 30 bin doların altına düşerse, büyük bir BTC açığı olabilir.
  • Bu, Santiment’in zincir üstü verilerine dayanarak ortaya çıkar.
  • Ayrıca, son zamanlarda 40 binden fazla BTC borsalara taşındı.

Küresel kripto piyasası henüz kötü durumundan uyanmış değil. Son güne göre %5.6 düşüşle işlem görüyor. Kripto para birimlerinin çoğunun son 24 saatlik fiyat değeri kırmızı renkte yanıp sönerken, Bitcoin 31.638.93 dolara düştü. Ayrıca BTC, 6 trilyon doların üzerinde bir piyasa değeri ile %5.4 düşüşle işlem görüyor.

İkilemi ek olarak, fonlama oranından algılanan veriler, BTC‘nin yaklaşık bir yıl içinde ilk kez 30 bin doların altına düşmesi durumunda büyük miktarda açığa çıkacağını gösteriyor . Zincir üstü veri sağlayıcı Santiment bu korkunç haberi tweetledi.

Ayrıntılı olarak, BTC Mayıs 2021’in ortasında ve ayrıca Temmuz 2021’de 31 bin dolar civarında seyrediyordu. Şimdi, BTC‘nin azalan modeliyle kripto meraklıları tarihin kendini tekrar edeceğini söylüyor. Bununla birlikte, ABD Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) tarafından açıklanan faiz artışı, kripto piyasasının aşağı yönlü olmasının varsayılan nedenlerinden biri.

Santiment tarafından açıklandığı gibi, BTC son 30 gün içinde %26.5, ETH %30 ve SOL %40 düştü. Bununla birlikte, ortalama tüccarlar için, en azından çok daha küçük bir riskle satın almak için beklenen iyi bir zamandır.

Ek olarak, veriler Pazartesi günü 40.000’den fazla Bitcoin’in kripto borsalarına taşındığını ve Aralık 2019’dan bu yana en büyük gün içi girişi olduğunu gösteriyor. Bu, piyasada büyük bir kutuplaşma olduğunu gösteriyor.

Ayrıca, diğer On-chain verileri, BTC balinalarının borsalarda büyük miktarlarda BTC biriktirdiğini bildiriyor. Bu, BTC‘nin tüm borsa girişinin 1 yılın en yüksek seviyesine ulaşmasıyla sonuçlandı.

Daha da önemlisi, kripto piyasasının mevcut aşamasının hüküm sürmesi ve birçok zayıf el yatırımcısı yaratması bekleniyor. Ayrıca, ABD hisse senedi piyasası da aşağı doğru hareket ediyor ve neredeyse hiç U dönüşü belirtisi göstermiyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir