Kentucky İlk BTC Gayrimenkul Alımı İçin Tarih Yazdı!


kentucky
kentucky i̇lk btc gayrimenkul alımı i̇çin tarih yazdı! 2
  • Louisville, Kentucky’de Bitcoin kullanan ilk gayrimenkul işlemi.
  • Satın alma işlemi yalnızca sekiz saniye sürdü ve işlem ücretlerinde 0,70 ABD dolarına mal oldu.
  • BTC muhtemelen gelecekteki gayrimenkul işlemlerinde kullanılacak.

Louisville, Kentucky, bitcoin‘de yapılan ilk gayrimenkul alımıyla yerel tarih yazdı. The Courier-Journal tarafından yakın zamanda yayınlanan bir rapor, Şubat ayının o saniyesine kadar, söz konusu bölgede gayrimenkul için bitcoin alımı kaydı bulunmadığını ortaya koydu.

Mülk satıcısı, mülklerinin çoğunu tasfiye ederek karını bitcoin’e yatırmak istiyordu. Alıcı, mülkü 65.000 $ karşılığında satın alabileceğine ilgi duymuştu.

Louisville merkezli bir Ana Sayfa emlakçısı olan Ashley Brown’a göre, komisyon, unvanlar ve kayıt ücretleri dolar olarak ödendikten sonra, son satın alma fiyatı “yaklaşık 1 bitcoin” oldu ve bu, basın zamanında yaklaşık 33.000 dolar değerindeydi.

Alıcı, The Courier-Journal’a “Bu teknolojiyi geleceğe getirmeye yardımcı olabileceğim için mutluyum” dedi. “[Bitcoin] için çok fazla kullanım var ve bence bunun çok, çok erken aşamalarındayız. Nereye gittiğini görmek ilginç olacak.”

Millennial Title Company’nin başkanı ve sahibi olan Chip Ridge, Brown’a emlak anlaşma hizmetinde gezinmesi için yardım etti. İşlem yalnızca yaklaşık sekiz saniye sürdü ve işlem ücretinin tamamlanması 0,70 ABD dolarına mal oldu.

Bitcoin’in gayrimenkul işlemlerinde yakında daha sık kullanılacağına inanıyor ve “[hissediyor] iki ila 3 yıl içinde [Bitcoin’i ev satın alımlarında kullanmanın] muhtemelen çok sıradan olacağını” söyledi.

Bugüne kadar, Bitcoin fiyatı %3,86 düşüşle 32 bin doların üzerine çıktı. 24 saatlik işlem hacmi yaklaşık 80 milyar dolar. Bitcoin, devam eden piyasa kan banyosuna rağmen “kripto kralı” olmaya devam ediyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir