Belçika Mali Düzenleyicisi Kripto Şirketleri İçin Yeni Kural Belirledi!


coinprojesi.com belcika kripto ara
belçika mali düzenleyicisi kripto şirketleri i̇çin yeni kural belirledi! 2
  • Belçika’nın finansal düzenleyici kurumu (FSMA), bölgedeki kripto borsaları ve cüzdan hizmetleri için yeni bir kural getirdi.
  • FSMA tarafından yayınlanan bilgilere göre, kural 1 Mayıs’ta yürürlüğe girecek.
  • Kural, Belçika’da kripto tabanlı hizmetler veya saklama cüzdanları sunmak isteyen tüm tüzel kişilerin veya kişilerin önceden kaydolmasını gerektirecektir.

Belçika‘nın finansal düzenleyici kurumu Finansal Hizmetler ve Piyasalar Kurumu (FSMA), bölgedeki kripto borsaları ve cüzdan hizmetleri için yeni bir kural getirdi. Kripto servis sağlayıcılarının keskin bir çizgide kayıt olmaları gerekecek.

FSMA tarafından yayınlanan bilgilere göre, kural 1 Mayıs’ta yürürlüğe girecek ve Belçika’da kripto tabanlı hizmetler veya saklama cüzdanları sunmak isteyen tüm tüzel kişilerin veya bireylerin önceden kayıt yaptırmaları gerekecek.

Bu resmi duyurudan önce faaliyet gösteren kripto işletmelerinin yasa gereği faaliyetlerini 1 Temmuz’dan önce FSMA’ya bildirmeleri gerekiyor. Faaliyetlerini açıklamaya ek olarak, mevcut işletmelerin 1 Eylül’den önce mali düzenleyiciye düzenlenmiş işletmeler olarak kaydolmaları gerekiyor.

Ayrıca, FSMA tarafından listelenen ve kripto işletmelerinin Belçikalı düzenleyicilere aktif kaydı sürdürmek için uyması gereken yedi koşul vardır. Bu koşullar, asgari sermaye tutarı yaklaşık 52.725$ (50.000 Avro) olan bir şirket şeklinde kurulmasını içerir.

Gerekli tüm bilgilerin sağlanması şartıyla, FSMA kayıt sürecini üç ay içinde tamamlamayı beklemektedir. Başarılı bir kayıttan sonra, kripto servis sağlayıcıları benzersiz bir kayıt numarası alacaklardır. Daha sonra bu numarayı ileriye dönük FSMA ile tüm etkileşimlerde kullanmaları gerekecektir.

Belçika, Brüksel milletvekili Christophe De Beukelaer’in Avrupa’da maaşını Bitcoin’e (BTC) çeviren ilk politikacı olduğu bu yılın başından beri kripto yanlısı bir duruş sergiliyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir