Kripto Analistine Göre, Bitcoin (BTC) Uzun Bir Süre “Sıkıcı” Fiyat Hareketine Tanık Olabilir


Bu yılın erken dönemlerinde, Bitcoin (BTC) üzerinde işlem yapan bir tüccar, kripto parada uzun bir dönem boyunca belirgin bir fiyat hareketi olmayabileceği konusunda endişesini dile getirdi.

Analist DonAlt, PayPal’ın PYUSD adı verilen dolar destekli sabit para birimini piyasaya sürmesine rağmen, Bitcoin fiyatının neredeyse değişmediğini belirtiyor.

Kripto para uzmanı, hatta borsada yaşanan dalgalanmaların dahi Bitcoin’in fiyat dinamiklerini canlandırmaya yetmediğini vurguluyor.

“PayPal’ın stablecoin piyasasına girmek istemesi gibi haberler, normal koşullarda fiyatı artırabilirdi. Ama bu sefer böyle olmadı. PayPal’ın ilgisinin piyasada %10’luk bir hareket yaratması bekleniyordu, fakat bu gerçekleşmedi.

Sonrasında ETF gecikmesi geldi, ancak bu da büyük bir sürpriz teşkil etmedi. Piyasadaki günlük hareketler yalnızca %1 veya %2’lik küçük dalgalanmalar olarak kaldı. Bu sırada S&P çılgınca işlem yaparken, Bitcoin sakin kaldı.”

bitcoin haberleri
kripto analistine göre, bitcoin (btc) uzun bir süre "sıkıcı" fiyat hareketine tanık olabilir 2

DonAlt, Bitcoin’in bu durgun koşullarının önümüzdeki yarım yıl boyunca sürebileceğini de ekliyor.

“Piyasa durdu ve hareket etmeye de hevesli görünmüyor. Bunu önümüzdeki altı ay süresince devam ederken görmem mümkün.”

Bu kripto analisti, Bitcoin’in volatilitesini ve yükseliş ivmesini yeniden kazanmasının tek yolunun, Federal Rezerv’in sıkı para politikalarını tersine çevirmesi, benzer bir şekilde 2020’de Covid krizi yanıtında faiz oranlarının %0’a yaklaştığı dönemde olduğu gibi olabileceğini düşünüyor.

“Şu anda, durumun sıkıcı olmaya devam edeceğini düşünüyorum. Eğer hükümetlerden, Covid krizine benzer bir yanıt gelirse, büyük yatırımlar yapabilirsiniz, ancak o zamana kadar durum zor görünüyor. Aslında ciddi bir ilgi göstermeden önce büyük bir güç ve kripto özgülü bir hareket görmek istiyorum, çünkü şu an için ticaretin durgun olduğunu hissediyorum.”

Yazının yazıldığı anda, Bitcoin’in değeri 29.248 dolar olarak belirlenmiş durumda.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTiktok, ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir