Analist Willy Woo, Bitcoin’in Yatırımcı Talebini Öne Sürerek Boğa Piyasasında Olduğunu Söyledi!


yatırımcı
analist willy woo, bitcoin'in yatırımcı talebini öne sürerek boğa piyasasında olduğunu söyledi! 2
  • Willy Woo, Bitcoin’in yatırımcı talebinin ısı haritasını paylaşıyor ve birçoğunun zaten bir Bitcoin boğa piyasasında olduğumuzu fark etmediğini ekliyor.
  • 1 BTC’ye sahip adres sayısı, Şubat 2022’den bu yana keskin bir artışla 830.000 doların üzerine fırladı.

Dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) 45.000 dolar civarında işlem görüyor ve bir süredir üzerinde tutuyor. Yatırımcılar, Bitcoin’in bundan sonra nereye gideceği konusunda kafaları karıştı. Ancak popüler piyasa analisti Willy Woo, zaten bir boğa piyasasında olduğumuzu söylüyor.

Glassnode’dan gelen verilere atıfta bulunan Woo, Bitcoin için yatırımcı talebinin bir ısı haritasını sundu. O yazıyor:

Bitcoininvestor talebinin ısı haritası. @glassnode tarafından sağlanan zincir üstü verilerin algoritmik sinyal işlemesini kullanır. Boğa piyasasındayız, çoğu bunu henüz bilmiyor.

Dün bildirdiğimiz gibi, son birkaç hafta içinde perakende alıcılar arasında Bitcoin satın almak için bir FOMO var. Ancak veriler, tarihsel olarak, bu tür perakende FOMO’ların makro zirvelere yol açtığını gösteriyor. Ayrıca zincir üstü veriler bazı ilginç istatistikler sunmaya devam ediyor.

En az 1 BTC tutan Bitcoin adreslerinin sayısı, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 833.242 adrese ulaştı. Bu sayı, Şubat 2022’nin başından beri hızlı bir artış gösteriyor.

Bitcoin’in buradan nereye gittiğini kimse tam olarak söyleyemez. Ancak teknik çizelgeler burada biraz fikir edinmemize yardımcı olabilir. Bitcoin (BTC) hala 200 günlük hareketli ortalamasının (DMA) 48.200$’ın oldukça altında işlem görüyor. Dolayısıyla kısa vadede satış baskısı görebiliriz. Piyasa analisti Lark Davis şöyle yazıyor:

Günlük MACD, düşüş eğilimini tehdit ediyor (henüz onaylanmadı), kısa vadeli aşağı yönlü bir baskı görebileceğimizi gösteriyor. MACD için daha yüksek zaman dilimleri boğa görünüyor. 42.500 $ sipariş satın alın.

Bitcoin borsa arzı düşüyor, Terra yeni BTC alımı yapıyor

Olumlu tarafından bakarsak, likit olmayan Bitcoin arzı büyümeye devam ediyor. Borsalardaki Bitcoin (BTC) arzı sürekli bir düşüşte. Bitcoin arzının en son bu kadar düşük olduğu zaman, BTC fiyatının 7.200 dolar olduğu zamandı.

Öte yandan, Terra blok zinciri Bitcoin alımlarına devam ediyor. Bugün erken saatlerde, LUNA Foundation Guard (LFG) 230 milyon dolarlık ek Bitcoin alımı yaptı. Bu LUNA ile Bitcoin alımlarını 1,7 milyar doların üzerine çıkarıyor.

Terra‘nın kurucusu Do Kwon, LFG’nin uzun vadede onu UST stabilcoin’ine sabitlemek için 10 milyar dolar değerinde Bitcoin satın almak istediğini ima etti. Ayrıca, zincir üstü platform Santiment’ten elde edilen veriler, şu anda Bitcoin’de bir “al-the-dip” ilgisinin olduğunu gösteriyor. Şunları ekledi:

Bu, Bitcoin’in son 24 saatte -%1.3 düşmesiyle büyük bir fiyat düşüşü olmayabilir. Bununla birlikte, son 2 haftadaki oldukça fazla FOMO’dan sonra, sosyal platformlarda bazı büyük “dipten satın al” iyimserliği var. Bu, son 3 haftadaki en büyük kalabalık artışı.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir