Analist McGlone, Bitcoin’in Bir Düşüş Eğilimi İçerisinde Olabileceğini Söyledi


Bloomberg Intelligence’ın baş makro stratejisti Mike McGlone, Bitcoin‘in (BTC) yılın ilk altı ayındaki etkileyici performansını takiben, kripto varlığı hakkındaki bearish görüşünü belirtiyor.

Bitcoin zayıf durumda

McGlone, son dönemdeki borsa hareketliliğine karşın Bitcoin’in teknik olarak zayıf bir durumda bulunduğunu ifade ediyor.

Stratejiste göre, Bitcoin’in bu sene gerçekleştirdiği 30.000 dolarlık yükseliş, büyük bir düşüş dönemindeki fazla optimist bir sıçramayı temsil edebilir.

“BTC, düşüş eğilimini genişletebilir…

Çizelgemiz, Bitcoin’in 52 haftalık hareketli ortalamasının aşağı yönlü trendini ve pandemi başladığında gösterdiği yükseliş eğilimini yansıtıyor. Kripto para birimi, 2022’de çok düşük bir noktadayken yaklaşık 15.000 dolar seviyesinden sıçradı ve Nisan’da yaklaşık 30.000 dolar seviyesinde aşırı ısınmış olabilir.

Bitcoin için aşağı yönlü eğilim olan 52 haftalık hareketli ortalamayı dikkate alarak düşüş eğilimimizi belirleyen faktör, sürekli likidite patlamaları ve düşüşlerin neden olduğu etkilerdir.

Federal Rezerv’in banka saldırısına rağmen iki kez daralma yoluna gitmesi, merkez bankasının kararlı tutumunu ortaya koyabilir. Bakır ve kripto para birimlerindeki düşüşler, özellikle dirençli borsa durumunun aksine, uyarıları dikkate almış gibi görünüyor.”

btc66
Kaynak: Mike McGlone/Twitter

Bu ayın başında McGlone, Federal Rezerv’in hala faiz oranlarını artırma eğiliminde olduğunu düşündüğü için, yılın ikinci yarısının kripto para birimleri ve hisse senetleri açısından sert geçebileceğini belirtmişti.

Yazıyı kaleme aldığımız anda BTC, son 24 saatte %2’den fazla düşerek 25.849 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir