44 Ülke Bitcoin Hakkında Konuşmak İçin El Salvador’da Buluşacak!


bitcoin
44 ülke bitcoin hakkında konuşmak i̇çin el salvador'da buluşacak! 2
  • 44 farklı ülkeden 32 merkez bankası ve 12 finans otoritesi 16 Mayıs Pazartesi günü El Salvador’da bir araya gelecek.
  • Grup, diğer şeylerin yanı sıra finansal katılımı tartışmayı planlıyor.
  • Bu Bitcoin topluluğu için çok önemli

El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele Pazar gecesi geç saatlerde yaptığı bir Tweette, 44 farklı ülkeden 32 merkez bankası ve 12 finans otoritesinin 16 Mayıs Pazartesi günü El Salvador’da bir araya geleceğini duyurdu.

Grup, finansal katılım, dijital ekonomi, bankasız bankacılık, El Salavor‘un Bitcoin sunumu ve ülkedeki faydalarını tartışmayı planlıyor.

Duyurunun ardından bir dizi Tweet’te cumhurbaşkanı, São Tomé ve Príncipe Merkez Bankası, Paraguay Merkez Bankası, Angola Ulusal Bankası, Gana Bankası, Namibya Bankası, Uganda Bankası, Cumhuriyet Merkez Bankası’nın Gine, Madagaskar Merkez Bankası ve Haiti Cumhuriyeti Bankası orada olacak.

Burundi Cumhuriyeti Bankası, Eswatini Merkez Bankası ve Maliye Bakanlığı, Ürdün Merkez Bankası, Gambiya Merkez Bankası, Honduras Ulusal Bankalar Komitesi ve Seguros, Hazine Genel Müdürlüğü, Maliye ve Bütçe Bakanlığı, Madagaskar ve Maldivler Para Kurumu da katılacaklar arasında.

Bukele, bir başka Tweet’te, Ruanda Ulusal Bankası, Nepal Rastra Bankası, Sacco Dernekleri Düzenleme Kurumu (SASRA), Kenya, Pakistan Devlet Bankası, Kosta Rika Mali Kuruluşları Genel Müdürlüğü, Ekvador Halk ve Dayanışma Ekonomisinin Denetimi olduğunu belirtti. , ve El Salvador Merkez Bankası da katılacak.

İlk ülkenin Bitcoin’i benimsemesi neredeyse 12 yıl sürdüğü için bu, Bitcoin topluluğu için büyük bir olay. Panama cumhurbaşkanı son Bitcoin faturasını yasaya dönüştürürse, bunu yapan sadece üçüncü ülke olacaklar.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir