2022’de En İyi Kripto Borsaları!


coinprojesi.com sdfssf
2022'de en i̇yi kripto borsaları! 2

Kripto para borsaları, ana akım kullanıcıları işin içine çekmede çok önemli bir rol oynuyor. Bazı platformlar, bazıları belirli yönlerde uzmanlaşmakla birlikte, farklı kullanıcı türlerinin ihtiyaçlarını karşılar. Bu alanda devam eden rekabet gücü, önümüzdeki yıllarda kripto varlıklarının daha geniş bir ana akım benimsenmesinin yolunu açıyor.

Doğru Değişim Önemlidir

Bir kripto para borsasını diğerine tercih etmenin birkaç nedeni vardır. Birincisi, bu platformlar, bu yeni endüstriyi keşfetmek ve dünyanın en değişken pazarlarından bazılarına maruz kalmak isteyen yeni gelenler için geçitlerdir. Ayrıca, borsalar yıllar içinde muazzam bir şekilde gelişti ve her zamankinden daha fazla pazara ve yatırım aracına erişim sağladı.

Bir borsa ile uğraşmak, bireysel ihtiyaçlarınıza uygun bir platform bulmayı gerektirir. İki tüccar birbirine benzemez ve yeni gelenlerin deneyimli tüccarlardan farklı beklentileri ve ihtiyaçları vardır. Bu nedenle, ticaret platformlarının kullanıcıları nasıl çekmek istediklerini bulması gerekiyor ve aşağıdaki beş platform bunu çok farklı şekillerde yapıyor.

Pancakeswap/Uniswap/Sushiswap/1Inch (Merkezi Olmayan Borsalar)

Çeşitli merkezi olmayan borsalar, kripto para birimlerini çok daha çok yönlü hale getirir. Kullanıcılar binlerce alım satım çiftini keşfedebilir, alım satım ücretleri, hisse varlıkları ve daha fazlasını kazanmak için likidite sağlayabilir. Uniswap, geliştiricileri web arayüzü aracılığıyla hangi para birimlerini erişilebilir kılmak istediklerini seçebilse de, tüm blok zincirlerinde önde gelen merkezi olmayan borsadır. Şimdiye kadar oluşturulan tüm çiftler, akıllı sözleşmeyle doğrudan arayüz oluşturularak erişilebilir durumda kalır.

Pancakeswap, Sushiswap, Uniswap ve 1Inch birçok benzerliği paylaşırken, farklı blok zincirlerine dokunuyorlar. Uniswap yalnızca Ethereum üzerinde çalışır, Pancakeswap ise BNB Zinciri üzerindedir. 1Inch ve Sushiswap, daha fazla likidite ve kullanıcı çekmek için birden fazla blok zinciri keşfediyor. Ticaret deneyimi tüm platformlarda benzer olacak ve öncelikle yeni gelenlerden ziyade deneyimli kripto kullanıcılarına hitap edecek.

MEXC

MEXC genellikle üst düzey bir merkezi borsa olarak göz ardı ediliyor gibi görünse de, platform, token sahipleri için sağlam ticaret çiftlerine ve daha gelişmiş işlevselliklere erişim sağlar. Yüksek hacimli eşleştirme mekanizması, daha önemli miktarlar için alım satımları destekler ve genel kullanıcı arayüzü çok acemi dostudur ve yine de daha deneyimli tüccarlara gelişmiş araçlar sağlar.

Spot, vadeli işlemler, marj ve ETF ticareti dahil olmak üzere çok sayıda ticaret aracına MEXC başlığı altında erişilebilir. Ayrıca şirket, gelecekte muazzam bir potansiyele sahip olabilecek yeni pazarları hızla eklemesiyle tanınmaktadır. IDO projeleri ve Web3 girişimleri, genellikle diğer büyük borsalardan önce MEXC‘de bulunur.

Binance

Dünyanın en büyük kripto para borsasını görmezden gelmek zor. Binance, yüzlerce ticaret çifti, fiat para birimi desteği ve birçok gelişmiş özellikle birlikte kullanıcı sayısı ve ticaret hacmi ortamına hakimdir. Ayrıca, mobil uygulaması kripto ticaretini tüm kullanıcılar için çok erişilebilir hale getiriyor.

Amerika Birleşik Devletleri ve diğer bölgeler için bireysel platformlar mevcut olmasına rağmen, Binance’e çoğu ülkeden erişmek mümkündür. Binance‘in bu silo sürümlerini kurmak, mevzuat uyumluluğunun bir parçasıdır, ancak hepsi aynı arayüzü ve genel kullanıcı deneyimini sağlar.

Bybit

Bybit borsası, 2021’de platformuna spot ticareti eklemesinden bu yana önemli bir büyüme kaydetti. Bybit başlangıçta yalnızca türev ürünler sundu, ancak geçiş 150’den fazla ülkede beş kat kullanıcı artışı sağladı. Ayrıca platform, Seçenek ticareti, türevler, spot ticaret, DeFi erişimi, bir NFT pazarı ve Bybit Launchpad dahil olmak üzere çok sayıda ticaret seçeneğine sahiptir. 2021’de 4,7 milyondan fazla yeni kullanıcıyla şirket, sıralamada tırmanmaya devam ediyor.

Ayrıca güvenlik, herhangi bir kripto para birimi ticaret platformunun önemli bir yönüdür. Bybit, güvenliğini ve altyapısını optimize etmek için bütçesinin %25’ini güvenliğe yatırdı. Şirket ayrıca, sektöre dahil olmak için daha fazla insanın katılımını sağlayan, dünyanın ilk kripto ticareti rekabeti olan World Series of Trading’i kurdu. Ayrıca, borsa 2021’de 24 saatlik ortalama 11,8 milyar dolarlık işlem hacmi kaydetti.

Coinbase

Son birkaç yılda kripto para birimini satın alan çoğu kişi bunu Coinbase aracılığıyla yapmış veya orada bir hesap oluşturmuş olacaktır. Güvenli bir platform, önemli ticaret likiditesi, birçok önde gelen pazara açık olması ve genel kullanım kolaylığı sayesinde bugün en sık kullanılan borsalardan biridir.

Coinbase birçok eğitim kampanyası ve ilgili ödüller sağladığından, kripto para birimi alanına ilk kez giren insanlar arasında hayranların favorisi. Ek olarak, bu [küçük] ödüller aracılığıyla çeşitlendirilmiş bir portföy oluşturmak, birçok yeni geleni getirerek uzun vadeli kripto topluluğu büyümesinin yolunu açıyor.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir