Ukrayna için Bitcoin Bağışları 1 Milyon Doları Aştı!


coinprojesi.com
ukrayna için bitcoin bağışları 1 milyon doları aştı! 2
  • Ukrayna’yı desteklemek için bağışlar geliyor.
  • Ukrayna’daki kuruluşlar 1 milyon doların üzerinde Bitcoin aldı.
  • Kripto, sıkıntı içindeki ülkelere yardım etmek için giderek daha fazla kullanılıyor.

Dünyanın her yerinden Ukrayna’ya bağışlar yağıyor. Twitter’da WatcherGuru, bugün erken saatlerde Ukrayna için Bitcoin bağışlarının 1 milyon doları aştığını tweetledi.

Ukrayna ordusuna yardım sağlayan bir Ukraynalı STK olan Come Back Alive, 12 saatlik bir pencerede 400.000 doların üzerinde Bitcoin aldı. Ayrıca gönüllüler ve hack grupları da para alıyor. Bu tür birçok grup, son birkaç saat içinde yüzlerce ve binlerce değerinde kripto para birimi aldı. Ve toplanan kripto para, Ukrayna ordusunu askeri teçhizat, tıbbi malzeme ve insansız hava araçlarıyla donatmak da dahil olmak üzere çeşitli amaçlar için kullanılıyor.

Come Back Alive Direktörü Taras Chmut, birkaç aydır küçük bağışlar aldığını belirtti. Bununla birlikte, Rusya Ukrayna’yı işgal ettiğinde, sadece birkaç saat içinde 300.000 doların üzerinde para toplandı. Ayrıca örgüt, fonların Ukraynalı askerler için zırh ve tıbbi kitler de dahil olmak üzere askeri teçhizatı finanse etmek için kullanılacağını söylüyor.

Come Back Alive, yakın zamana kadar Patreon’da fiat bağışları kabul ediyordu. Ancak Patreon sayfası Perşembe gününden beri kapalı. Patreon, hizmetlerini askeri finansmanı desteklemek için kullanmanın politikalarına aykırı olduğunu açıkladı.

Blockchain analitik firması Elliptic tarafından yayınlanan bir rapor, dijital para birimlerinin dünya çapında gönüllü gruplar için bir finansman yöntemi olarak giderek daha popüler hale geldiğini gösteriyor.

Eliptik dedi.

Cryptocurrency, özellikle diğer ülkelerden bağışlar söz konusu olduğunda (geleneksel para birimine) sağlam ve büyüyen bir alternatif olduğunu kanıtladı.

Kripto para birimleri isimsiz olarak gönderilebilir ve alınabilir: bu her zaman büyük bir dezavantaj olarak görülmüştür. Ancak sıkıntı zamanlarında maddi destek sağlanmasında önemli bir rol oynarlar. Ayrıca, bu anonimlik, finans firmaları fon transferlerine izin vermese bile kişi ve kuruluşların para toplamasına olanak tanır.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir