Trader Peter Brandt, Bitcoin Uyarısında Bulundu!


Ünlü trader Peter Brandt, Bitcoin (BTC) fiyatının kritik bir formasyon oluşturduğu konusunda uyarıyor ve bu durumun Bitcoin için problem oluşturabileceğini belirtti.

Trader Brant Bitcoin Hakkında Konuştu

Brandt, BTC fiyat hareketinin bir klasik baş ve omuz formasyonu oluşturduğunu ifade ediyor. Teknik analizde, bir baş ve omuz formasyonu genellikle yükselişten düşüşe geçişin belirteci olarak kullanılır.

“Eğer bir baş ve omuz formasyonu tamamlanmışsa, bunu ciddiye almalısınız: BTC.”

Ünlü kripto analisti Inmortal, Bitcoin‘in son düşüşünün kısa pozisyonlarda sıkışmayı tetikleyebileceğini söylüyor. Kısa sıkışma, traderların belirli bir fiyattan borç aldıkları varlıkları geri almak zorunda kaldıklarında ve bu durumun fiyatın daha da yükselmesine neden olduğu bir durumdur.

“Görünüşe göre güzel bir kısa sıkışma oluşuyor. Düşük aralıktaki fiyat + açık faiz yüksekken fiyat düşüyor. Ancak, alıcıların satıcıları pozisyonlarını kapatmak için devreye girmesi gerektiğini unutmayın.”

btc1 1
trader peter brandt, bitcoin uyarısında bulundu! 3

Inmortal, Bitcoin’in önümüzdeki birkaç yıl içindeki fiyat hareketini de öngörüyor. 2022’de ayı piyasası, 2023’te yan piyasa ve orta döngü rallisi, 2024’ün ilk yarısında yan piyasa ve sonunda boğa piyasasının başlaması bekleniyor.

“2022 – Ayı piyasası, sadece aşağı.
2023 – Yan piyasa ve döngü ortası rallisi.
2024 (1. ve 2. çeyrek) – Yan piyasa.
2024 (3. ve 4. çeyrek) – Boğa piyasasının başlangıcı.
2025 – Boğa piyasası, sadece yukarı.”

Inmortal, bir dizi detaylı senaryo paylaştı. Ancak en olası senaryonun, Bitcoin‘in 2016 modeline benzer bir şekilde 25.000 dolar seviyesini yeniden test etmesi olduğunu düşünüyor.

“- Yerel zirve oluştu.

25.000 doların yeniden test edilmesi + sürekli talep + 29.000 dolar üzerindeki konsolidasyon.
Q3’te düşük hareketlilik, Q4’te volatilite.
2016 fiyat hareketine benzer bir durum.”

btc2
trader peter brandt, bitcoin uyarısında bulundu! 4

Bu yazı yazılırken Bitcoin, son 24 saatte %2,8 düşüşle 26.940 dolardan işlem görüyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir