Terra Kurucusu Do Kwon, Sırbistan’da Bitcoin’leri Nakde Çevirdi!


Güney Koreli bir kripto para birimi medya kuruluşuna göre, zincir üstü veriler, Terraform Labs kurucusu Do Kwon’un yakın zamanda Sırbistan’a girdikten sonra Luna Foundation Guard’dan (LFG) 9.64 Bitcoin (120.000 $) nakde çevirdiğini gösteriyor.

Sırbistan’ın Güney Kore ile suçluların iadesi anlaşması olmayan bir ülke olduğunu belirtmekte fayda var.

Bitcoin ATM makineleri, Bitcoin’in dolar ile değiştirilebileceği Belgrad gibi yerlere kurulur. CoinATMRadar tarafından sağlanan verilere göre Belgrad’da iki kripto para kiosku bulunuyor.

terra haberleri
terra kurucusu do kwon, sırbistan'da bitcoin'leri nakde çevirdi! 2

Kripto para piyasası, Mayıs ayında TerraUSD ve Luna’nın sıfıra düştüğü ve milyarlarca dolar değerinde sanal varlığın neredeyse bir gecede buharlaştığı bir şok dalgası hissetti. Güney Koreli kaçak o zamandan beri farklı ülkelere kaçıyor.

Eylül ayında, bir Güney Kore mahkemesi, Terraform Labs yatırımcılarından gelen dolandırıcılık iddiaları üzerine Kwon’un tutuklanması için bir emir yayınladı. Seul Güney Bölge Savcılığı, o zamandan beri gözden düşmüş kripto para birimi girişimcisini aylardır takip ediyor. Bu ayın başlarında, Kwon’un Ekim ayında Dubai’den ayrıldıktan sonra Sırbistan’da saklandığı doğrulandı.

Aynı zamanda Kwon, sosyal medyada aktif olmaya devam ederken adaletten kaçtığını inkar etmeye devam ediyor. Ekim ayında Kwon, kendisine yöneltilen suçlamaların siyasi amaçlı olduğuna inandığını söyledi.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir