Sosyal Medya Devi ‘Meta’ Artırılmış Gerçeklik NFT’lerini Başlatacak!


meta
sosyal medya devi 'meta' artırılmış gerçeklik nft'lerini başlatacak! 2
  • Meta, NFT ticareti için uyumlu AR entegrasyonunu araştırıyor.
  • Instagram, bu hafta NFT entegrasyonunu test etmeye başlıyor.
  • Twitter ve Reddit, NFT ticaretini benimsiyor.

Eskiden Facebook olarak bilinen sosyal medya holdingi Meta Inc., artırılmış gerçeklik yazılım aracıyla platformuna değiştirilemez belirteçleri (NFT’ler) entegre ederek web3 teknolojilerini benimsemenin yollarını araştırıyor. Şirketin AR aracı Spark AR, kullanıcıların hikayeleri aracılığıyla NFT’ler oluşturup satmalarını sağlayacak.

Bu gelişme, Instagram Şefi Adam Mosseri’nin geçen Aralık ayında Instagram hikayelerinde yayınlanan bir Soru-Cevap sırasında sosyal ağının NFT’leri nasıl “aktif olarak araştırdığını” ifade etmesiyle başlatıldı. Ekim ayının başlarında, Meta Inc. CEO’su Mark Zuckerberg, Meta’nın dijital ürünlerin ve NFT’lerin sahipliğini desteklemesi gerektiğini belirtti.

NFT‘ler genellikle belirsizlikleri (şok edici bir hızla ani fiyat artışları ve dik düşüşler) ve güvenlik eksikliği (garantili mülkiyet iddialarına rağmen çalınması) nedeniyle eleştirilse de, bu varlıklar yalnızca mevcut teknoloji devlerinin desteklemeyi teklif etmesi durumunda önemli bir değer vaat ediyor.

Son aylarda, NFT’ler çeşitli yerleşik web platformlarıyla ivme kazanıyor. Bazı raporlara göre, NFT‘ler aylık satışlarda 4 milyar dolar kaydederek aylık ticaret kayıtlarını bozuyor.

Bu lansmanla, NFT‘lerin bugüne kadar aldığı en büyük ana destek olacak ve bu tartışmalı varlıkların dijital dünyadaki yerini sağlamlaştıracak.

Bu arada Reddit, Twitter’ın yanı sıra NFT avatar koleksiyonunu tanıttı ve kullanıcılarının sahip oldukları NFT‘leri Twitter hesaplarına bağlamalarını sağladı. Profillerinin kimliğinin doğrulandığının kanıtı olarak, orijinal NFT profil resimlerinin yanında altıgen şeklinde bir maske görünecektir.

Öte yandan Tesla CEO’su Elon Musk, sosyal medya platformunu satın alması biter bitmez 1.000 Twitter çalışanını işten çıkarmayı planlıyor. Ayrıca 2028 yılına kadar gelirini 26,4 milyar dolara çıkarmayı planlıyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir