El Salvador, Bitcoin Şehir Planının Ardından 2300’den Fazla BTC’yi Kabul Etti!


el salvador
el salvador, bitcoin şehir planının ardından 2300'den fazla btc'yi kabul etti! 2
  • El Salvador, ortalama 30.744 $ fiyatla 500 Bitcoin satın aldı.
  • Ülke şu anda tahmini 71,7 milyon dolar tutarında 2300 BTC’ye sahip.
  • Başkan Nayib Bukele, yaklaşmakta olan Bitcoin şehri için planını açıkladı.

El Salvador, düşüşü satın alırken kripto evren spot ışığını bir kez daha yakalar. Hükümet, ortalama 30.744 $ fiyatla 500 Bitcoin satın aldı. Bu, ülkenin Bloomberg tarafından sağlanan verilere göre tahmini 71,7 milyon dolar tutarında 2300 BTC’yi elinde tutmasını sağladı.

Bu, El Salvador başkanı Nayib Bukele’nin bir tweet gönderisinde tepki göstermesine neden oldu.

Ayrıca, ek Bitcoins’in satın alınmasının ardından, ülke başkanı yaklaşmakta olan Bitcoin şehri hakkındaki planını da ortaya koyuyor. Başkan Bukele tarafından yayınlanan tweette, ülkedeki bir Bitcoin şehrinin görüntüsünü gösterdi. Önerilen Bitcoin şehri çoğunlukla yeşil (ağaçlar) ve mavi (denizler) olacaktır.

El Salvador ülkesi, Bitcoin teknolojisine verdiği destekle tanınıyor. Aslında, Bitcoin‘i yasal bir ihale haline getiren dünyadaki ülkelerden biridir. Sonuç olarak, ülkenin yaptığı bu hareket, diğer ülkeleri El Salvador’un adımlarını takip etmeye sevk etti.

Bugün, dünya genelinde kripto para birimlerini destekleyen birçok ülke var. Singapur, Malta ve Portekiz, dostane kripto düzenlemeleri sunan ülkelere örnek olarak verilebilir. Yukarıda bahsedilen bu ülkeler, ülkeye yatırım yapmak isteyen kripto finansörlerine büyük faydalar ve fırsatlar sunmaktadır.

Yazma sırasında Bitcoin, 600 milyar doları aşan devasa bir piyasa değeriyle 30 bin doların üzerinde iyi bir fiyatla işlem görüyor. Kriptonun bu piyasa performansı, madeni parayı uzaydaki tüm kripto varlıklarının üzerine yerleştirir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir