Litecoin Fiyat Tahmini – LTC 2023’te 1.000 Dolara Ulaşabilir mi?


Ödeme merkezli kripto para birimi Litecoin (LTC), şu anda 50 ve 100 Günlük Hareketli Ortalamaları olan yaklaşık 89,50 doların hemen üstünde, 91 dolar seviyesinde işlem görmektedir.

Litecoin yatırımcıları, şu anda sadece 70 gün kalan önemli halving olayı için geri sayım yapmaktadırlar.

Litecoinblockhalf.com, “Litecoin madencilik sürecinin bir parçası olarak, madencilere her blok üretildiğinde (yaklaşık 2,5 dakada bir) belirli miktarda litecoin ödülü verilmektedir” diye açıkladı.

“Litecoin başladığında, madencilere blok başına 50 litecoin ödülü verildi… (ve) her 840.000 blok çıkarıldığında (yaklaşık 4 yılda bir), blok ödülü yarıya düşer ve bu süreç blok başına ödül 0’a ulaşana kadar devam eder (yakşık 2142 yılına kadar).”

Şu anki blok ödülü 12,5 LTC olup, yakında 6,25 LTC’ye düşecektir.

Litecoin’in geçmiş yarılanma olayları, Bitcoin’in yarılanmalar kadar büyük yükselişler getirmese de, LTC’nin enflasyon oranının azalması uzun vadede LTC için olumlu olacaktır.

Toplam 84 mily LTC jetonunun yaklaşık %86,7’si olan 73 milyondan biraz azı şu anda dolaşımdadır.

Bu, yaklaşan halving olayıyla birlikte LTC’nin enflasyon oranınınlaşık %3,67’den %1,8’e düşeceği anlamına gelir.

Fiyat Tahmini – Litecoin (LTC) Ne Yönde İlerleyecek?

Litecoin’in teknik durumu, kısa ve orta vadeli yükselişin sürmesi için olumlu görünmektedir.

LTC’nin bu yılın başlarında 200DMA’nın altından yaşadığı ikinci toparlanma, yatırımcıların düşüşü satın almaya istekli olduğunu ve önceki aylık düşük seviyelerden geri dönüşün de Kasım ayındaki düşük seviyelerden uzun vadeli bir yükseliş trendini teyit ettiğini göstermekted.

Bu arada, Litecoin’in diğer önemli hareketli ortalamalarının üzerine çıkması durumunda, token başına 100 doların üzerindeki yıllık zirve seviyelerinin yeniden test edilmesi muhtemel görünmektedir.

ltc1
litecoin fiyat tahmini - ltc 2023'te 1.000 dolara ulaşabilir mi? 3

Litecoin, güçlü ABD verilerinin ABD durgunluk beklentilerine karşı geri çekilmesi ve Fed politika yapıcılarının faiz indirimine karşı durması sonucunda, bu ay şu ana kadar Bitcoin ve diğer kripto paralara baskı yapan makro faktörleri (yükselen ABD doları ve ABD getirileri) göz ardı etmiştir.

Yaklaşan halving olayları ve teknik alımlarla ilgili daha fazla spekülasyonun Litecoin fiyatını desteklemeye devam edip etmeyeceğini zaman gösterecektir, ancak kripto para birimine vadeli açık ilginin son dönemde 2021’in sonlarından bu yana en yüksek seviy ulaşmasıyla bu olasılık yüksek görünmektedir.

litecoin (ltc) 2023'te 1.000 dolara ulaşabilir mi?
litecoin fiyat tahmini - ltc 2023'te 1.000 dolara ulaşabilir mi? 4

Litecoin (LTC) 2023’te 1.000 Dolara Ulaşabilir mi?

Kripto para piyasalarının yeni bir boğa dönemine girdiği düşünülürken, yatırımcılar önümüzdeki yıllarda hangi yukarı yönlü fiyat hedeflerini belirlemeleri gerektiğini düünmektedirler.

Bazı Litecoin yandaşları, kripto para biriminin 2023’te token başına 1.000 dolar veya daha yüksek seviyelere ulaşmasını umuyor olabilir şu anda bu özel kulüpte sadece iki kripto para birimi bulunmaktadır: Bitcoin ve Ether.

Ancak, bu, Litecoin’in yaklaşık yedi buçuk ay içinde mevcut seviyelerden 10 kat art gerektiği anlamına gelir.

Bu durum göz ardı edilmemelidir.

Kasım 2020 ile Mayıs 2021 arasında Litecoin, token başına yaklaşık 55 dolardan 410 dolara çıkarak yaklaşık 8 kat artış yaşadı.

Ancak bu, sıfır faiz oranları, büyük mali teşvikler ve hızlı yeniden açıl ile tetiklenen ekonomik toparlanma ve kripto para birimlerine yönelik kurumsal ilginin ani artışı nedeniyle daha geniş kripto para fiyatlarında büyük bir artışla eşlıydı.

Kripto teknolojisinin ve kripto para birimlerinin bir varlık sınıfı olarak daha fazla toplumsal ve kurumsal yatırımcı tarafından benimsenmesi eğiminin devam ettiği güçlü bir şekilde savunulabilir olsa da, bu diğer ekonomik koşullar muhtemelen 2023 için geçerli olmayacaktır.

Evet, Fedhtemelen faiz artırımlarını duraklatacak ve bu yıl bir miktar faiz indirimi yapabilir, bu nedenle makro faktörler artık 2022’deki büyük ters rüzgarlar olmayacaktır, ancak Litecoin boğaları, bu yıl 1.000 dolara ulaşma konusundaki iyimserliklerini gözden geçirmelidirler.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir