BTC 37.000 Doların Altına Düştü, Ancak Bloomberg Analisti 2022’de Bitcoin İçin Büyük Bir Dönüm Noktası Öngörüyor!


coinprojesi.com ksjfkdslk
btc 37.000 doların altına düştü, ancak bloomberg analisti 2022'de bitcoin i̇çin büyük bir dönüm noktası öngörüyor! 2
  • Bloomberg stratejisti Mike McGlone, enflasyon baskısının Bitcoin lehine olacağına inanıyor.
  • Şu an için Bitcoin, Rusya-Ukrayna krizindeki tırmanışla kritik desteğinin altında kaldı.

Kasım 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 $’a ulaştığından beri, dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) yana doğru hareket ediyor. BTC fiyatı, Rusya-Ukrayna arasındaki artan jeopolitik gerilimler ve sıkılaşan Fed önlemleri nedeniyle bir süredir baskı altında.

Ancak Bloomberg‘in kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, BTC için ilginç bir tahminde bulunuyor. 20 Şubat Pazar günü erken saatlerde McGlone, Bitcoin‘in kısa vadede büyük rüzgarlarla karşı karşıya kalabileceğini tweetledi. Şu ana kadar olmayan risk varlıkları düşmedikçe enflasyonun düşmeyeceğini de açıklıyor.

Ancak McGlone, kısa vadeli görünüm kasvetli görünse de, kıyaslama kriptosunun yeni bir trend belirleme yolunda olduğuna inanıyor. Ayrıca, McGlone, Fed’in finansal sıkılaştırma politikasına atıfta bulunarak, varlıkların çoğunluğunun 2022’de “gelgitin azalmasına” yanıt verdiğini söyledi.

Ancak enflasyonun sıkıca kavranmasıyla McGlone, Bitcoin‘in 2022’de önemli bir dönüm noktasına ulaşabileceğine inanıyor. Bloomberg analisti geçen Pazar Twitter gönderisinde şunları yazıyor:

Bitcoin zorlu bir haftayı işaret ediyor – Risk Varlıkları Olmadıkça Enflasyonun Düşmesi Muhtemel: Çoğu varlık, kırk yıl içindeki en büyük enflasyon önlemlerinin kaçınılmaz olarak geri alınmasıyla 2022’de gerilemeye tabidir, ancak bu yıl Bitcoin için başka bir dönüm noktası olabilir.

Daha önce McGlone, Bitcoin’in hisse senetlerine kıyasla farklı bir güç gösterdiğini belirtmişti. Bloomberg’in Şubat ayı Kripto Piyasası Görünümü’nde ekip, 2022’de BTC için 100.000 dolarlık bir hedef öngördü. Bitcoin‘in yanı sıra McGlone, Ethereum (ETH) ve “kripto doları” olarak da bilinen sabit paralarda da yükselişini sürdürüyor.

Bitcoin, Rusya-Ukrayna krizinin ortasında 37.000 doların altına düştü!

Rusya-Ukrayna savaşına ilişkin jeopolitik durum daha da şiddetlendi. Birkaç saat önce, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin doğu Ukrayna devletlerini bağımsız ilan eden bir kararnameyi imzaladı.

Rusya’nın batıdan sert eleştiriler almasıyla mesele küresel bir sahneye taşındı. Muhtemelen, NATO müttefikleri bu zayıflıktan önce Rusya’ya daha fazla yaptırım ilan edecekler.

Bu haberin doğrudan etkisi küresel hisse senedi piyasaları ve kripto piyasası üzerinde oldu. Daha geniş kripto para piyasası, Bitcoin‘in 37.000 dolarlık kritik desteği altında çökmesiyle 100 milyar doların üzerinde yatırımcının servetini kaybetti.

Basın zamanı itibariyle, Bitcoin 698 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile yüzde 6.02 düşüşle 36.845 dolardan işlem görüyor. Bugünkü düşüşle birlikte Bitcoin, tüm Şubat kazançlarını silerek haftalık kaybını %15’in üzerine çıkardı. Bitcoin altcoinleri ile birlikte ilk on altcoin yüzde 7-15 kaybederek daha da derin bir düzeltmeye girdi.

Öte yandan, Rusya-Ukrayna savaşı olasılığının artması nedeniyle riskten korunan varlık Altın bugün yükselişe geçti. MCX Gold şu anda ons başına 1908 dolardan işlem gören dokuz ayın en yüksek seviyesinde.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir