Ethereum’un 4000 Doların Üzerine Çıkması İçin Neye İhtiyacı Var?


coinprojesi.com ethereum 6304140 1280 2
ethereum'un 4000 doların üzerine çıkması i̇çin neye i̇htiyacı var? 5

Son birkaç gündür en iyi altcoin, 4000 doların üzerinde bir hareket umuduyla piyasayı dalgalandırıyor gibi görünüyor. Ancak, aynısı henüz ihlal edilmedi. Bitcoin’in 60 bin doların üzerinde olmasına rağmen, Ethereum’un fiyatından beklenti de yükseldi. Ethereum 3900 dolara yakın salınırken, madeni paranın yörüngesinin yukarı doğru nasıl göründüğü burada.

Zirveye istikrarlı ilerliyor! 

ETH’nin fiyatı sıçrayarak 3.800 doları aştı ve Temmuz’un 2000 doların altındaki en düşük seviyelerinden gelen yolculuk, kısmen daha fazla toplam değer kilitli (TVL) biriktiren Defi projelerine ve EIP-1559’da tanıtılan dezenflasyon mekanizmasına atfedilebilir. Ağın çekirdek geliştiricileri Ethereum 2.0’a doğru istikrarlı bir ilerleme kaydettikçe, en iyi altcoin geçen ay yavaş yavaş ivme kazanıyor gibi görünüyor.

Ayrıca, Tüketici Fiyat Endeksi verileri Eylül ayı boyunca fiyatların yükseldiği bir ayı daha vurgularken, makro enflasyon kripto alanını yönlendirmeye devam ediyor gibi görünüyordu.

EIP-1559 sonrası, yine de, ETH’nin enflasyon anlatısına karşı korumasını yakan ücretle daha da güçlendi. Ancak, geçen sonbaharda Defi’nin yükselişi ve NFT’lere artan popüler ilgi, ekibin geçişten sonra hala uğraşması gereken ağ tıkanıklığı gibi sorunlara yol açtı.

Önümüzdeki yol bu önemli unsuru kaçırıyor!

Özellikle, Ekim ayının başından bu yana ETH’nin aktif adres yeni adreslerinde istikrarlı bir artış oldu. Ayrıca, yazının yazıldığı sırada aylık bir ATH’de oturan Ethereum’un açık opsiyon seçeneklerinde de bir artış oldu. Aslında, grev yoluyla ETH seçenekleri küresel açık ilgi alanı, en yüksek sayıda seçeneğin sona erme tarihinin 29 Ekim’de 5 bin dolar seviyesinde yapılan çağrılarla belirlendiğini vurguluyor. 

coinprojesi.com skew35855 1536x828 1
Kaynak: Skew

Bunların hepsi ETH’nin yükselişinin ince işaretleri olsa da, geçen hafta ETH’yi 4 bin dolar ve ötesinde durduran tek şey olabilecek bir FOMO eksikliği vardı. Özellikle, ETH alan adreslerin sayısı yıllık ortalamanın oldukça altında kaldı.

Dahası, işlem sayısı Ocak 2021 seviyelerine eşdeğerdi. ETH’nin, kilit dirençleri aşan rallileri tetiklemek için çok önemli olan perakende yatırımcıların desteğine ihtiyacı varmış gibi görünüyordu.

coinprojesi.com glassnode studio ethereum number of receiving addresses 7 d moving average 1536x864 1
Kaynak: Glassnode

Ethereum için iyi haber!

Bununla birlikte, iyi haber şu ki, kurumsal yatırımcılar, artan sermaye girişi ve artan çıkışlar gören borsalar arasında ETH rezervleri ile Ethereum’da yükselişe geçti. Özellikle, 400.000’den fazla ETH Coinbase’den çekildi, döviz rezervlerini düşürdü ve böylece bir fiyat artışı için ETH’nin ihtiyaç duyduğu şey olan bir arz krizi anlatısını tetikledi. 

coinprojesi.com screenshot 2021 10 16 at 15.26.08 637699775334247663 1
Kaynak: CryptoQuant

Ethereum, yukarıda belirtilen metriklere bakıldığında 3880 dolardan işlem görürken, şu anda 4000 dolar çok uzakta değilmiş gibi görünüyordu. 

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir