Jim Cramer, Kripto Dalgalanmasının Arkasında Ne Olduğunu Açıkladı!


CNBC’den Jim Cramer kısa süre önce kripto piyasasının toparlanmasını fiyat manipülasyonuna bağladı. “Kripto paranın daha yüksek manipüle edildiğini düşünüyorum, bunu söylemekte sorun yaşamıyorum” diyerek kripto para birimine dokunmayacağını da sözlerine ekledi.

Kripto konusunda dikkatli olun

Ocak ayı başlarında CNBC sunucusu, yatırımcıları Barry Silbert’in Dijital Para Birimi Grubu hakkında sürmekte olan bir federal soruşturmanın raporları arasında dikkatli olmaya çağırdı. Bir tweet’te Cramer, yatırımcılara mercurial endüstrisi ile ilgili herhangi bir yatırımdan çıkmayı düşünmelerini tavsiye etti.

Daha önce kriptonun uzun vadeli beklentilerini sorgulamış, buna “aptallar tarafından para yaratılması” olarak atıfta bulunmuş ve Litecoin sahiplerini “aptallar” olarak tanımlamıştı.

Cramer, düzenleyici belirsizliği kripto para birimlerine yatırım yapma konusundaki isteksizliğinin ana nedeni olarak gösteriyor ve ayrıca bir kripto firmasından para çekmek için mücadele ettiği kişisel bir deneyimden bahsediyor.

Ayrıca önde gelen finansal analist, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunu kripto para piyasasını araştırmaya çağırdı.

jim cramer kriptopara coinprojesi
jim cramer, kripto dalgalanmasının arkasında ne olduğunu açıkladı! 2

Cramer, en büyük kripto para ticaret platformu olan Binance’i “gerçek bir meşruiyeti ve arkasında gerçek bir madde olmadığını” belirterek eleştirdi. Bu yorumlar, dijital varlıkların güvenilmez ve desteklenmeyen yatırımlar olduğuna inanan birçok şüphecinin görüşleri ile örtüşüyor. Son yıllarda yatırımcılar tarafından kripto para biriminin artan kabulüne rağmen, bu endişeler sektörde devam ediyor.

Bitcoin önemli bir fiyat artışı yaşadıktan sonra Cramer, yatırımcıları kripto para birimi alanına girmemeleri konusunda bir kez daha uyardı.

Geçmişte, ünlü hisse senedi seçici, Bitcoin kripto para birimi hakkında karışık görüşler dile getirdi. Bazı durumlarda, uzun vadeli beklentileri hakkında şüphelerini dile getirdi ve yatırımcılara dikkatli olmalarını tavsiye ederken, diğer durumlarda enflasyona karşı potansiyel bir önlem olarak olumlu konuştu.

Konuyla ilgili en son açıklamaları, Bitcoin’in 2022’de bir değer deposu olarak hareket edememesi ve değerinin %70’inden fazlasını kaybetmesinin ardından Cramer’in artık kripto para birimleri konusunda oldukça şüpheci olduğunu gösteriyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir