Galxe’nin Web3 Ağına Yapılan Saldırı: Birçok Kullanıcı Maddi Zarara Uğradı!


Web3 teknolojisini kullanan Galxe platformu, sayısız kullanıcının varlıklarına ve dijital cüzdanlarına erişimde sorun yaşadığı bir güvenlik sorunuyla karşı karşıya.

Öncü web3 topluluk yaratma hizmeti sunan Galxe, ciddi bir güvenlik zafiyetiyle karşılaştı. Kullanıcılar, platformdaki dijital varlıklarına ve cüzdanlarına ulaşamadıklarını belirtiyor. Bu durum neticesinde Galxe’nin resmi web sitesi erişime kapatıldı.

galxe
galxe'nin web3 ağına yapılan saldırı: birçok kullanıcı maddi zarara uğradı! 2

Galxe, kullanıcılarına dijital cüzdanlarının platformla olan ilişkisini derhal kesmeleri ve hiçbir işlemi onaylamamaları hususunda uyarılarda bulundu. Edinilen son bilgilere göre, bu güvenlik problemi, Dynadot adlı alan adı servis sağlayıcısının DNS sunucularında meydana gelen bir hesap ihlali sonucu gerçekleşmiş.

Kullanıcılardan, Galxe hesaplarındaki varlıklarını başka bir cüzdana acil olarak transfer etmeleri talep edildi. Sorun yaşayan kullanıcılar, Discord kanalı üzerinden destek hizmetiyle hızla iletişime geçmeye teşvik ediliyor.

2023 yılı, kripto sektöründe artan siber saldırıların ve dolandırıcılığın damgasını vurduğu bir dönem olarak kaydediliyor. En son istatistiklere göre, sektör, bu yılın üçüncü çeyreğinde sadece dolandırıcılık ve siber saldırılar sebebiyle 889 milyon doların üzerinde zararla karşı karşıya. Galxe‘nin de bu artan kripto saldırılarına karşı koyamayan platformlar arasına eklenebileceği düşünülüyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTiktok, ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir