Bu Gelişmelerle MATIC Boğa Koşusu Mu Yapacak?


7 Eylül’deki daha geniş pazar satışlarından bu yana MATIC, önceki boğa koşusu sırasında elde ettiği ivmeyi yeniden keşfetmeye çalışıyor. Düşük seviyeler, yükseliş seyrini özetledi, ancak alıcılar fiyatları belirli seviyelerin üzerinde tutamadı.

Şu anki 1.20 dolardan yükselişi, daha yüksek başka bir zirve oluşursa olumlu sonuçlar doğurabilir. Tersine, %23,6 Fibonacci seviyesinin altında bir kapanış durumunda boğalar avantajlarını kaybedecektir. Yazma sırasında, MATIC son 24 saatte %6,8 düşüşle 1,38 dolardan işlem gördü.

MATIC 4 saatlik Grafik

bu gelişmeler sayesinde matic boğa koşusu mu yapacak?
bu gelişmelerle matic boğa koşusu mu yapacak? 2

1.20 dolar civarında oluşan bir çift dip, MATIC’in grafiklerde tekrar yukarı çıkmasına ve %50 Fibonacci seviyesini geçmesine izin verdi. Oradan, MATIC 1,30 dolarlık bir savunma hattına geri döndüğü ve bir kez daha geri döndüğü için anında bir dürtüsel dalga hissedildi.

İdeal olarak, MATIC’in yükseliş trendini sağlamlaştırmak için önceki zirvesi olan 1.50$’ın üzerinde kapatması gerekiyordu, ancak durum henüz böyle değildi. Grafiklerde sıralanmış birkaç kırmızı şamdan, MATIC’in bir sonraki dönüşümünün aniden durduğunu gösteriyordu.

Bununla birlikte, MATIC yörüngeyi %38,2 Fibonacci seviyesinden tersine çevirebilir ve 1,50 doların üzerinde bir kapanış kaydedebilirse, olumlu bir sonuç yine de mümkün olabilir. %61.8 Fibonacci seviyesinin üzerinde delme, en iyi durum sonucu olacaktır. Tersine, 1,20 dolara geri çekilme, bu görünümü olumsuz etkileyecek ve başka bir düşük ihtimalini artıracaktır.

Akıl yürütme 

MATIC’in gidişatı biraz kafa karıştırıcı olsa da, göstergeler iyi bir ilerleme kaydetti. Örneğin, RSI 15 Eylül’de yarı çizginin üzerine çıkmayı başardı ve hatta bir noktada aşırı alım bölgesine dokunarak yükselişin yeniden canlandığının sinyalini verdi. RSI artık orta çizgide destek bulurken, boğalar işlemlere üstünlük sağladı.

Geçen hafta istikrarlı bir toparlanmanın ardından yarı çizginin üzerinde düzleşen MACD için de durum aynıydı. Ayrıca, Süper Eğilim Göstergesi bir satın alma sinyali verdi ve 1,31$’a bir stop-loss yerleştirdi, bunun altında açığa satış yapanlar ilgilenecekti.

Çözüm 

MATIC, çift tepe formasyonunun ardından bir yükseliş trendi oluşturmaya çalışıyordu, ancak henüz piyasa gözlemcilerini tam olarak ikna edemedi. Her iki durumda da, boğaların hala bir avantajı vardı ve olumlu bir sonuç henüz iskonto edilemez. MATIC, %38,2 Fibonacci seviyesinden geri döner ve 1,50 doların üzerinde daha yüksek bir zirve oluşturmayı başarırsa, yükseliş eğilimi beklenebilir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir