Brian Armstrong, Kripto ile İlgili Ulusal Güvenlik ve Vergi Konularını Tartışacak


ABD’nin ticaret hacmi bakımından en büyük kripto para borsası olan Coinbase’in CEO’su, kripto para konularını politikacılarla ele almak üzere bir araya geliyor.

Bloomberg’in yeni bir raporuna göre, Coinbase’in başkanı Brian Armstrong, kripto paranın ulusal güvenlik, iklim ve vergi konularını House Democrats ile görüşmek üzere buluşacak.

Coinbase, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından uygun lisansı olmadan menkul kıymet brokeri olarak faaliyet gösterdiği iddiasıyla açılan bir dava ile karşı karşıya iken, Armstrong, Demokrat politika düşünce kuruluşu olan Yeni Demokratik Koalisyon ile özel bir görüşme yapacak.

brian armstrong
brian armstrong, co-founder and chief executive officer of coinbase inc., speaks during an interview at the company’s offices in san francisco, california, u.s., on friday december 1, 2017.

Rapora göre, kripto para sektörünün hangi düzenleyici tarafından denetlenmesi gerektiği konusunda bir belirsizlik var – SEC mi yoksa Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) mi?

Armstrong’a göre, “Bu durumu düzeltmek için ABD Kongresi yeni yasalar çıkarıyor.”

Bir New York federal yargıcı dün, SEC’in Coinbase’in halka açılma başvurusunu onaylamadan önce menkul kıymet yasalarını ihlal ediyor olabileceği konusunda bir uyarı yapabileceğini belirtti.

Ancak, SEC danışmanı Peter Mancuso, ajansın Coinbase’in ilk halka arz (IPO) için yaptığı S-1 başvurusunu onaylamasının, komisyonun kripto para borsasının tüm işlemlerini onayladığı anlamına gelmediğini ifade etti.

Mancuso, “SEC’in bir şirketin halka açılmasına izin vermesi, SEC’in temel iş modelini onayladığı veya temel iş yapısının yasaları ihlal etmediğini belirttiği anlamına gelmez. SEC’in belirli varlıkları incelediği ve belirli sonuçlara ulaştığı, ancak Coinbase’e bunun daha sonra bir menkul kıymet olarak kabul edilmeyeceği konusunda bir güvence vermediği konusunda hiçbir kanıt yok.” dedi.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir