Bitcoin’in Fiyatı, 25 Bin Dolar Seviyesine Doğru Bir Boğa Koşusu İçin Hazırlanıyor!


bitcoin
bitcoin'in fiyatı, 25 bin dolar seviyesine doğru bir boğa koşusu i̇çin hazırlanıyor! 3
  • BTC’nin fiyatı 20 bin dolar seviyesinin üzerinde kalıyor.
  • Günlük BTC grafiğinde birkaç yükseliş göstergesi var.
  • BTC, günlük grafikte oluşan yükselen üçgenin tabanını kırabilir ve üzerinde kalabilirse 25 bin dolara doğru yükseliş hareketine girebilir.

Bitcoin (BTC), kripto para piyasası takipçisi CoinMarketCap‘e göre önemli 20 bin dolar seviyesinin üzerinde konumunu sürdürdü.

Yazma sırasında, BTC fiyatı son 24 saatte %7.01 artışla 21.766.70 $ seviyesinde bulunuyor. Şimdi, BTC’nin fiyatı, BTC’nin günlük grafiğinde bir yükseliş grafiği paterni oluştuğu için 22.6 bin dolar seviyesine meydan okumak için ayarlandı.

Ayrıca, Göreceli Güç Endeksi (RSI) pozitif eğimlidir ve RSI SMA çizgisinin üzerinde konumlanmıştır. Bunların ikisi de yükseliş bayraklarıdır.

Son yükseliş göstergesi, BTC şu anda Elliott döngüsünün 5. dalgasında olduğu için BTC‘nin 25 bin doları hedeflemek için yukarı doğru bir harekete girebileceğini öne süren Elliott Wave teorisidir.

coinprojesi.com picture3
bitcoin'in fiyatı, 25 bin dolar seviyesine doğru bir boğa koşusu i̇çin hazırlanıyor! 4

BTC için günlük grafikte bulunan tüm yükseliş bayraklarına rağmen, piyasa liderinin fiyatı, son 2 haftadır direnç seviyesi olan yükselen üçgenin tabanına yaklaşıyor.

Yatırımcıların ayrıca 9 ve 20 Basit Hareketli Ortalama (SMA) çizgilerine dikkat etmesi gerekiyor. Şu anda 9 SMA çizgisi, düşüş işareti olan 20 SMA çizgisinin altında konumlanıyor. 2 çizgi yükseliş eğilimi gösteriyor ancak BTC fiyatının en son yükselen üçgenin tabanının üzerine çıkmasını bekliyor.

Bu, BTC‘nin devam eden bir yükseliş hareketinde 25 bin doları hedefleyeceğinin teyidi olacak. Bununla birlikte, BTC‘nin fiyatı, grafik modelinin tabanının üzerinde bir pozisyon oluşturamaz ve sürdüremezse, o zaman 19,5 bin dolara kadar düşebilir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir