Bitcoin’de Sert Düzeltme: Boğa Piyasası Devam Edecek mi?


Bitcoin, yılın ilk aylarında ABD’deki spot borsa yatırım fonlarının (ETF) etkisiyle hızlı bir yükseliş yaşamış ve Mart ayında 73.500 dolarla rekor kırmıştı. Ancak son haftalarda düşüş trendine giren ve 5 Temmuz’da 53 bin dolara kadar gerileyen Bitcoin, hafta sonu itibarıyla kısmi bir toparlanma göstererek 56 bin dolar seviyesini aştı. Bu durum, Bitcoin boğa piyasasının sona erip ermediği konusunda uzmanlar ve yatırımcılar arasında tartışmalara yol açtı.

bitcoinde sert duzeltme
bitcoin'de sert düzeltme: boğa piyasası devam edecek mi? 2

Uzmanlara Göre Boğa Piyasası Sürüyor

Kripto para teknik analisti Titan of Crypto, Bitcoin’in boğa piyasasında olup olmadığını belirlemek için Fibonacci seviyelerinin dikkate alınması gerektiğini vurguluyor. Ona göre, haftalık grafikte Bitcoin’in yüzde 38,2 Fibonacci geri çekilme seviyesinin (yaklaşık 56 bin dolar) üzerinde kapanması durumunda boğa piyasasının devam edeceği öngörülüyor. Titan of Crypto, mevcut durumda Bitcoin boğa piyasasının sürdüğünü ifade ediyor.

Popüler analist Rekt Capital ise yaşanan düzeltmeden önce yaptığı değerlendirmede, Bitcoin’in boğa piyasasının bittiği izlenimi verecek kadar düşebileceğini ancak ardından yükseliş trendine devam edeceğini belirtmişti. Düzeltme sonrası yaptığı paylaşımda ise Rekt Capital, mevcut halving döngüsünü önceki döngülerle karşılaştırarak Bitcoin’in halving’den yaklaşık 518-546 gün sonra zirveye ulaştığını hatırlattı. Son halving’in Nisan ayında gerçekleştiği göz önüne alındığında, Rekt Capital’e göre Bitcoin’in Ekim 2025’te zirve yapması bekleniyor.

Son 24 saatte yüzde 2,5 değer kazanan Bitcoin, haberin yazıldığı saat itibarıyla 56.760 dolardan işlem görüyordu.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTiktok, ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir