Bitcoin’de Analist Uyarısı: Fiyat 50 Bin Dolara Gerileyebilir mi?


Bitcoin (BTC), yeni haftaya düşüş sinyalleri ile başladı. Son 24 saatte yüzde 5 değer kaybeden BTC, 61 bin dolar seviyesinin hemen üzerinde işlem görüyor. Analistler, ikili tepe formasyonu ve negatif ETF akışı gibi faktörlere dikkat çekerek, Bitcoin’in 50 bin dolara kadar gerileyebileceği konusunda uyarıyor.

10X Research analistleri, Bitcoin’in fiyat grafiğinde ikili tepe formasyonu oluştuğunu tespit etti. Bu teknik gösterge, trendin aşağı yönde değişeceğine işaret ediyor. Spot Bitcoin ETF’lerde de negatif fon akışı gözlemleniyor. Son haftalarda ETF’lerden 100 milyon doların üzerinde net çıkış gerçekleşti.

bitcoinde analist uyarisi fiyat gerileyebilir mi
bitcoin'de analist uyarısı: fiyat 50 bin dolara gerileyebilir mi? 2

Türev yatırımcıları da bu düşüşe hazırlıksız yakalandı. Son 24 saatte 120 milyon doların üzerinde Bitcoin pozisyonu tasfiye edildi.

ABD enflasyon verileri ve aylık Bitcoin opsiyonlarının vadesi gibi bu hafta gerçekleşecek iki önemli gelişme de BTC fiyatında dalgalanmalara yol açabilir. Opsiyon yatırımcılarının, vade tarihine kadar Bitcoin’i 57 bin dolara çekmeye çalışacağı öngörülüyor.

Analistlerin yorumları:

  • 10X Research: Bitcoin 50 bin dolara kadar gerileyebilir.
  • Diğer analistler: İkili tepe formasyonu ve negatif ETF akışı, önemli satış sinyalleri oluşturuyor.

Sonuç: Bitcoin, kritik bir seviyede. Bu haftaki gelişmeler, fiyatın 50 bin dolara kadar gerilemesine yol açabilir. Yatırımcıların dikkatli olması ve piyasayı yakından takip etmesi tavsiye edilir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTiktok, ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir