Bitcoin Madencileri Zulalarını Elden Çıkarmaya Mı Hazırlanıyor? Yeni Veriler Artan Trendi Ortaya Koyuyor!


bitcoin
bitcoin madencileri zulalarını elden çıkarmaya mı hazırlanıyor? yeni veriler artan trendi ortaya koyuyor! 2
  • Compass Mining bir notta, madencilerden borsalara akan Bitcoin’in Ocak ayından bu yana en yüksek noktasına ulaştığını söyledi.
  • “Acı verici” kâr kesintilerinin ardından madencilik firmaları BTC rezervlerini satmak ve alternatif gelir kaynakları aramak zorunda kaldı.

Compass Mining, Bitcoin madencilerinin BTC tasfiye oranının Ocak ayından bu yana zirveye ulaştığını bildirdi. CoinMetrics’ten veri çıkaran Bitcoin madencisi, madencilerin büyük olasılıkla Bitcoin zulalarını açık piyasada sattığını söyledi.

Firma, satışla ilgili iki önemli olaya dikkat çekiyor: BTC‘nin fiyat düşüşü ve aşağı yönlü zorluk ayarlaması.

Bitcoin madencileri, düşük kârların ardından BTC ödülleri satıyor

11 Mayıs’tan bu yana, Bitcoin 30 bin dolar civarında dalgalanıyor ve en düşük noktası 12 Mayıs’ta 26.973 dolar. Dijital varlık ayı 30 bin doların üzerinde kapatırken bir miktar umut gelmeye başladı. Bununla birlikte, BTC 30 bin doların altında yeniden keşfedildikten sonra daha fazla olumlu beklenti hızla azaldı.

Raporlama zamanında, kripto kralı son birkaç saat içinde yüzde 5,4 değer kaybettikten sonra 29,907 dolardan işlem görüyor. Mevcut madencilik ödülü 6.25 BTC olduğundan, madenciler artık mayınlı blok başına yaklaşık 186.918 dolar alıyor. Geçen yıl Kasım ayında yapılan 400.000 doların üzerinde madenciyle karşılaştırıldığında.

Compass Mining, “En azından onlar (madenciler) fiyattaki son büyük düşüşten sonra acıyı hissediyorlar” diye yazdı.

İkinci durumda, Bitcoin protokolü, blok madencilik süresini yaklaşık 10 dakikada tutmak için madencilik zorluğunu her iki haftada bir otomatik olarak ayarlar. Madenciler veya madencilik teçhizatları arttıkça zorluk da artar. Bunun tersi doğrudur.

ycharts.com’a göre, yazma zamanında ortalama Bitcoin madenciliği zorluğu 29.90T idi. Metrik, 24 Mayıs’ta 31.25T’den düştü. Bu, madencilerin “kârlılıkta bir duvara tosladıktan” sonra bazı platformlarını kapattığını gösteriyor.

Dahası, madenciler, bakımları şu anda düşük olan kârları tükettiği için eski madencilik teçhizatlarını ortadan kaldırmak zorunda kaldılar.

BTC satışı

Madenciler Bitcoin rezervlerini satmaktan başka alternatif gelir kaynakları olarak borç ve hisse senedi piyasalarına bakıyorlar. Argo Blockchain de bu rotayı takip edenlerden biri. Madenciliği yapılan BTC’lerini satanların arasında, hashrate ve Riot Blockchain’e göre dünyanın en büyük madencisi Core Scientific yer alıyor. Daha önce sadık bir hodler olan ikincisi, Mart ayında BTC’sinin önemli bir stokunu elden çıkardı. Şirket, aynı şeyi Nisan ayında yaptı ve mayınlı BTC‘sinin yaklaşık yüzde 50’sini sattı.

Cathedra Bitcoin, masrafları karşılamak ve kendisini daha fazla fiyat düşüşlerinden korumak için Mayıs ayında 235 Bitcoin sattığını bildirdi. Cathedra, sıkıntılarına ek olarak, Nisan ayında standart hash oranında yüzde 45’lik bir düşüş gördü. Bu, Kuzey Dakota bölgesi fırtınalar tarafından vurulduktan sonra oldu.

Marathon Digital, Mayıs ayı kazanç çağrısı sırasında Bitcoin’inin bir kısmını satmayı önerdi. Daha yakın zamanlarda, Digihost, enerji maliyetlerini karşılamak için bugün bazı Bitcoin depolarını elden çıkardığını bildirdi.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir