Bitcoin 10 Ayda En Düşük Seviyeye Düştü – İşte Nedeni ve Sırada Ne Var?


bitcoin
bitcoin 10 ayda en düşük seviyeye düştü – i̇şte nedeni ve sırada ne var? 4
  • LUNA gibi bazılarının bir gecede yüzde 50 değer kaybetmesiyle kripto piyasası ayların en kötü haftasını yaşadığından, Bitcoin Temmuz 2021’den bu yana ilk kez 30.000 doların altına düştü.
  • Analistler düşüşü açıklamak için boğuşuyor, bazıları kurumsal yatırımcıları suçluyor, bazıları ise BTC yüzde 10 daha düşerse bir sonraki desteğin 19.400 dolar olacağı konusunda uyarıyor.

Kripto para piyasası, aylardır bir haftaya en kötü başlangıçlarından birini yaşıyor. Bitcoin, Avrupa piyasalarında toparlanmadan önce Asya piyasalarında 10 ayda ilk kez 30.000 doların altına düştü. LUNA, Monero, ApeCoin, STEPN ve Lido DAO’nun tümü yüzde 10’un üzerinde kaybederken, büyük kriptolar arasındaki en büyük düşüşte yüzde 50’den fazla düştü.

Basın zamanında, BTC geçen gün yüzde 4 ve geçen hafta yüzde 18 düşüşle 31.570 dolardan işlem görüyor.

coinprojesi.com laskdjas
bitcoin 10 ayda en düşük seviyeye düştü – i̇şte nedeni ve sırada ne var? 5

O zaman, Temmuz 2021’den bu yana ilk kez 30.000 dolarlık destek seviyesini kırarak 29.944 dolara düştü. Hacim, yüzde 91 artarak 80,7 milyar dolara ulaştığı için tam bir tezat oluşturuyordu, bu en yüksek seviyeye ulaştı. yıl.

Oanda’da Amerika için kıdemli bir pazar analisti olan Edward Moya şunları gözlemledi:

Wall Street’te bitmek bilmeyen satışlar devam ederken Bitcoin bazı önemli teknik seviyelerin altına düşüyor.

Moya, BTC’nin uzun vadeli temellerinin aylardır değişmediğine inanıyor. Ancak olası bir durgunlukla ilgili endişeler “kriptolar için çok zor bir ortam yaratıyor”.

Bitcoin uzun zamandır enflasyona karşı korunma ve güvenli liman varlığı olarak lanse edildi, ancak uzmanların gözlemlediği gibi, bu anlatı son zamanlarda çürütüldü.

Daniel Ives, Financial Times’a, “Bazı yatırımcılar, enflasyona karşı bir önlem gibi kripto oynuyor, ancak Nasdaq’ın Siyam ikizi gibi işlem görüyor.” Yatırımcıların her varlığa riskten kaçınma yaklaşımı sergilediğini ve kriptonun muaf tutulmadığını da sözlerine ekledi.

Bitcoin için sırada ne var?

Bazı analistler, Bitcoin için daha da kötüleşebileceğine inanıyor. Los Angeles merkezli Bitcoin IRA’nın kurucu ortağı Chris Kline, kriptonun yeni bir sermaye infüzyonuna çok bağlı olduğuna ve bu kuruduktan sonra kasvetli olabileceğine inananlardan biri.

Bedava para dönemi bitti. Şu anda gerçekleşen büyük bir yatırımcı iştahı ayarlaması var.

Ayrıca, yatırımcıların kriptoya diğer bazı geleneksel varlıklarda olduğu kadar güven duymayabileceğini de sözlerine ekledi Kline, şunları söyledi:

Soru işareti, kötü ekonomilerde insanlar (kriptoyu) bir çeşitlendirme aracı olarak görecekler mi? Yoksa sadece zaman iyi olduğunda sahip olunması gereken bir şey mi?

Peki sonra ne olacak? Oanda’da kıdemli bir piyasa analisti olan Jeffrey Halley’e göre, 17.000 dolara doğru ilerliyor olabiliriz.

Şu yorumda bulundu:

Bu büyük bir çağrı ve 30.000 doların önünde duruyor gibi görünüyor. Gerçekçi olarak, teknik görünümü değiştirmek ve HODLers’a iyi bir gece uykusu ümidi vermek için 37.000$’ı geri alması gerekiyor.

Bloomberg analistleri de benzer bir görüşe sahip. Onlara göre, BTC 28.365 dolara düşerse, bir sonraki destek, 2017 yılına kadar uzanan son destek seviyesi olan 19.400 dolar olabilir.

coinprojesi.com asmdo

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir