LUNA’nın Hafta Sonu Boyunca %100 Yükselmesi’nin 3 Olası Nedeni!


hafta
luna'nın hafta sonu boyunca %100 yükselmesi'nin 3 olası nedeni! 2
  • LUNA, hafta sonu boyunca %100’lük bir sıçramaya tanık oldu.
  • Madeni para, haftaya son 24 saatte %30+ kazançla başlıyor.
  • LUNA pompalamasının nedenlerinden bazıları LUNA yakma, hard fork önerisi ve LUNA’yı kısaltmanın zorluğudur.

Hafta sonu boyunca, uçucu Terra (LUNA) kriptosu %100 pompalamaya tanık oldu. Bu, fiyatının bu ayın başlarında %100 düşmesinin ardından geliyor. Trajik düşüş, stabilcoin TerraUSD’nin (UST) dolardan ayrıldığını ve milyarlarca dolarlık yatırımcının servetini sildiğini gördü. Bu aynı zamanda stablecoin’ler hakkında adil bir düzeyde düzenleyici incelemeyi de çekti.

CoinMarketCap verilerine göre, yazı yazılırken Terra (LUNA) %30.69 civarında yükseldi. LUNA’nın pompalama yapmasının olası nedenlerinden bazılarına bakalım.

LUNA’nın pompalama yapmasının ilk olası nedeni, proje kurucusu Do Kwon’un Terra Luna jetonunu yakma ve arzı 1 milyar ile sınırlama önerisiyle ilgili olabilir. Bu süreç, LUNA’yı yalnızca kripto almak için kullanılabilecek ve başka bir amaç olmaksızın zincir dışı bir “yakma” cüzdan adresine göndermeyi içerir ve bu da toplam arzı azaltır.

Son zamanlarda LUNA pompalamasının bir başka olası nedeni de, kripto dünyasındaki çoğu borsadan LUNA ve UST çiftleri için marj ticareti kaldırıldığından, yatırımcıların LUNA‘yı açığa almalarının gerçekten zor olmasıdır.

Son olarak, Do Kwon, Terra ağının sert çatallanmasını ve Terra Luna jetonunun yeni zincire aktarılmasını önerdi. Terra topluluğunun çoğunluğu bu fikre olumlu yanıt verdi ve topluluğun %80’den fazlası hard fork’tan yana oldu.

Şu anda yatırımcılar, Terra ağı için geleceğin neler getireceğini görmek için beklerken LUNA ile belirsizlik içindeler. Bazı yatırımcılar, LUNA’nın düşen fiyatından yararlanmak isterken, diğerleri madeni paranın öldüğünü söylüyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir