Analist’e Göre Ethereum (ETH) Boğa Koşusu İçin Hazırlanıyor


Bir kripto para tüccarı, 2018’de Bitcoin’in (BTC) ayı piyasasının en düşük seviyesini belirleyen kişi, Ethereum‘un (ETH) önümüzdeki aylarda büyük bir ralliye hazır olduğunu düşünüyor.

Bluntz adlı analist, 223.300 Twitter takipçisine Ethereum’un büyük olasılıkla düzeltme sürecini yüksek zaman diliminde tamamladığını ve ayı piyasasını bitirebilecek büyük bir patlama için hazır olduğunu belirtti.

Kripto stratejisti, 2023’ün kalan kısmının, lider akıllı sözleşme platformunun BTC’ye kıyasla çok daha iyi performans göstermesini sağlayacak parabolik bir artış için Ethereum‘u hazırlayabileceğini düşünüyor.

“Bu yılın geri kalanının başka bir boğa koşusu için hazırlanıyor gibi göründüğünü düşünüyorum. ETH, USD çifti üzerinde sağlam bir temel yapıya sahip ve BTC çifti de yüksek zaman dilimlerinde erken ters dönüş belirtileri gösteriyor. ETH’nin BTC’ye kıyasla daha iyi performans göstermesini bekliyorum.”

eth55
Kaynak: Bluntz/Twitter

Bluntz, genellikle dalgalar halinde ortaya çıkan kalabalık psikolojisini izleyerek gelecekteki fiyat hareketlerini tahmin etmeye çalışan Elliott Wave teorisinin deneyimli bir uygulayıcısıdır. Bu teoriye göre, yükseliş trendinde olan bir varlık beş dalgalı bir ralliye tanık olur ve üçüncü dalga en keskin yükselişi gösterir.

Bluntz’un analizlerine göre Ethereum, 2023 yılı bitmeden önce ETH’yi 4.000 dolara yaklaştırabilecek üçüncü dalga rallisinin erken aşamalarında bulunuyor.

Ethereum ile Bitcoin (ETH/BTC) arasındaki ilişkiye bakıldığında, paritenin 2.750 $ değerinde 0.09 BTC’ye kadar çıkabileceğini öngörüyor.

Yazı yazıldığı sırada, ETH 1.920 dolardan işlem görüyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir