Kripto Analistine Göre Spot ETF Onaylanırsa Bitcoin Ne Kadar Yükselebilir?


Ünlü kripto analisti DonAlt, eğer ABD’de spot Bitcoin (BTC) Borsa Yatırım Fonu (ETF) onaylanırsa, Bitcoin fiyatının mütevazı bir yükseliş gösterebileceğini iddia ediyor. DonAlt, bir BTC ETF’in onaylanması durumunda fiyatların %10 ile %20 arasında artabileceğini belirtiyor.

DonAlt: ETF Onayı Bitcoin’i Nasıl Etkiler?

DonAlt’ın görüşüne göre, eğer spot BTC ETF onayı gerçekleşirse, bu durum Bitcoin fiyatının hızla yükselmesine neden olabilir. Analist, “Eğer ETF onaylanırsa, %10 ila %20 oranında ani bir yükseliş yaşanabilir. Ancak bu yükseliş, Grayscale’in haberlerinin ardından yaşanan gibi, kısa süreli olabilir” ifadelerini kullandı.

btc 53
kaynak: teknikroundup/youtube

Bu yorum, yakın zamanda bir ABD mahkemesinin, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Grayscale’in Bitcoin ETF başvurusunu yeniden gözden geçirmesi gerektiğine karar verdiği bir zamanda geldi. Bu kararın açıklanmasının ardından, Bitcoin fiyatı %5 üzerinde bir artış gösterdi.

ETF Onayı İçin Beklentiler Yükseliyor

DonAlt, Grayscale’in mahkemede elde ettiği olumlu sonuçların ardından, bir Bitcoin ETF‘nin onaylanma ihtimalinin artık ‘neredeyse kesin’ olduğunu belirtiyor.

“Reddedilme ihtimali çok düşük. Onaylanana kadar sürekli ertelenecek, ancak sonunda onay alacaktır. Bu benim temel duruşum”

Bitcoin Fiyatı Ne Durumda?

Yazının yazıldığı anda Bitcoin, 27,206 dolar seviyelerinden işlem görüyor. DonAlt’ın yorumları ve ABD mahkemesinin Grayscale kararı, spot Bitcoin ETF‘nin yakın zamanda onay alabileceği beklentisini güçlendirmiş durumda.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTiktok, ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir