Analist Nicholas Merten: Bitcoin ‘Fırtına Öncesi Sakinlik’ Yaşıyor


Önde gelen kripto uzmanı, Bitcoin’in (BTC) düşüş trendini sürdüreceği konusunda endişelerini dile getiriyor.

DataDash’in kurucusu Nicholas Merten, Federal Rezerv’in sıkılaştırıcı tutumu nedeniyle yaşanan piyasa likiditesi daralmasının, kripto para birimlerine dair olumlu görüşlere karşın, Bitcoin’in düşüşünü devam ettireceğini belirtiyor.

“Bitcoin’in rekor seviyeleri nasıl aşacağı konusunda birçok teori var. Borsa yatırım fonları (ETF), dolardan uzaklaşma, BRICS, Bitcoin banka akını gibi senaryoları duymuşsunuzdur; ancak bu senaryolar henüz başarılı olamadı…

Birçok kaynak bu sürecin hızla ilerleyeceğini savunsa da, biz daha sabırlı olunması gerektiğini düşünüyoruz. Burada, Bitcoin’in aniden 15.714 dolara gerileyeceğini söylemiyoruz. Aksine, finansal düzeltmelerin ve ayı piyasası etkisinin uzun sürebileceği uyarısında bulunuyoruz. Birçok kişi bu süreçte iyimser beklentilere sahip olabilir, ancak bu beklentiler hayal kırıklığına dönüşebilir.

Maalesef, birçok yatırımcı tasfiye olabilir. Yüksek enflasyonla birlikte sermayelerini kaybedebilirler ve genel ekonomik dengelerde zorluk yaşanabilir. Bu süreci doğru anlamak esasen Fed’in görevi.”

bitcoin haberleri
analist nicholas merten: bitcoin 'fırtına öncesi sakinlik' yaşıyor 2

Nicholas Merten, sadece Bitcoin ve altcoinlerin değil, genel olarak hisse senetlerinin de makroekonomik baskılar nedeniyle düzeltme dönemine girebileceğini ifade ediyor.

“Büyük ekonomik dalgaların yaklaştığını düşünüyorum. Bitcoin ve altcoinlerin ötesinde, genel varlık piyasalarında önemli bir hareketin eşiğindeyiz. Makroekonomik belirsizlikler nihayet gün yüzüne çıkmaya başlıyor.”

Yazı anı itibariyle, BTC son 24 saatte %0,5’lik bir düşüşle 27.179 dolardan işlem görüyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTiktok, ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir