Analist Cowen Kripto Piyasası İçin Tahminlerini Paylaştı!


Kripto analisti Benjamin Cowen, Bitcoin (BTC) ve altcoinler için bir boğa piyasası öngörmenin doğru olmadığını söyledi.

Kripto’da yaz durgunluğu

Cowen, Bitcoin’in bir “yaz durgunluğu” tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu dile getirdi.

Cowen, 2021 ve 2022 Nisan aylarının hem yerel zirveleri hem de BTC’nin aylarca süren düşüş eğilimlerine işaret ettiğini vurguladı.

“Genel olarak, bu durumun özellikle yarılanma yılına yaklaşırken önce bu düşük seviyelere geri dönüp yeniden durgunlaşma 2.0’ı yaşama olasılığının yüksek olduğunu düşünüyorum. Genel tahminim bu yönde. İyileşme yıllarının her iki tarafın da zorlu geçtiğini sürekli vurguladım. Her iki tarafı da yönetenleri kutlarım, ancak bu yılın kalanında genel beklentim, fiyatların muhtemelen yeniden düşeceği yönünde.”

benjamin cowen - kripto para
analist cowen kripto piyasası i̇çin tahminlerini paylaştı! 2

Cowen, ABD ekonomisinin şu an bir resesyon riskiyle karşı karşıya olduğunu ifade etti. Ayrıca kripto paralar konusunda iyimser olmanın doğru zamanının muhtemelen 2023’ün sonları ile 2024’ün başları olduğunu, ekonomik durgunluk korkularının ya bertaraf edildiğini ya da hafifletildiğini söyledi.

“Altcoin piyasasının hâlâ Bitcoin karşısında değer kaybetmesi gerekiyor ve yıl sonuna kadar, durgunluk tehlikesi ortadan kalktığında veya gerçekleştiğinde ve yıl sonunda ya da gelecek yılın başında bu riski atlattığımızda, bence öyle olacak. İşte o zaman bu pazarlara karşı biraz daha iyimser olmak yerinde olacaktır.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir