Altcoin Tarihinin Tekrarı Mümkün mü? Kripto Analisti, Durgunluk Korkularına Rağmen İddialı Konuştu!


Tanınmış kripto analisti Michaël van de Poppe, altcoin piyasasının geçmişteki benzer durumlarından yola çıkarak, altcoinlerin önümüzdeki aylarda düşüş trendlerinden çıkabileceğini öne sürüyor. Bu görüş, birçok yatırımcının karamsar olduğu bir dönemde gelebilecek en umut verici haberlerden biri.

Van de Poppe, altcoinlerin uzun vadeli yatırımcılar için muhtemelen en büyük fırsatı sunabileceğini belirtiyor. Bu durum, altcoinlerin 2015 ve 2019 yıllarında yaşanan ayı piyasalarının son aşamalarının bir tekrarına işaret edebilir.

Özellikle, tarih boyunca, altcoinlerin bir sonraki Bitcoin (BTC) yarılanmasından 8 ila 10 ay önce bir ayı piyasası dibe vurma eğiliminde olduğu gözlendi. Bu, BTC yarılanmasından tam olarak 252 gün önceki dönemdir. Bu dönemde, yatırımcılar genellikle en düşük güven seviyesine sahip olur.

altcoin haberleri
altcoin tarihinin tekrarı mümkün mü? kripto analisti, durgunluk korkularına rağmen i̇ddialı konuştu! 2

Yatırımcılar ve tacirler, Ethereum ve Bitcoin (ETH/BTC) paritesini yakından takip ediyorlar, çünkü bu genellikle daha geniş altcoin pazarındaki eğilimi göstermektedir. Bu parite, önceki döngülerde Eylül 2019 ve Ekim 2015’te dip yapmıştı.

Van de Poppe şu ifadeleri kullandı;

“En iyi dönem, BTC yarılanmasından önceki 8-10 ay öncesidir.

Kesinlikle, altcoinler üzerinde biraz gücümüz olacak gibi görünmüyor, ancak çoğu zaman tarih tekerrür ediyor. Ayrıca piyasalarda herhangi bir değişkene rağmen tekrar eder.”

Bu, durgunluk korkularına rağmen yatırımcılar için umut vaat eden bir senaryo olabilir.

“Çantalarınız varsa sıkı oturun. Almadıysan altcoin al ve 2 yıl elinde tut”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTiktok, ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir