XRP’nin Değeri Uzmanlara Göre 10 Doları Aşabilir


Coinmarketcap verilerine göre, Şubat ayının ilk haftasında XRP, 0,4995 ile 0,5103 dolar arasında bir fiyat aralığında işlem gördü. Bu altcoin, 2018’in başlarında ulaştığı 3,84 dolarlık zirve değerinin oldukça altında seyrediyor. XRP’nin son olarak 1 doların üzerinde bir değere ulaştığı tarih 2021’in sonlarına denk gelmektedir.

Ripple’a karşı ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından açılan dava, kripto para birimi üzerinde büyük bir baskı unsuru olarak kalmaya devam ediyor. Bu durumda, XRP’nin mevcut ayı piyasası koşulları göz önünde bulundurulduğunda 1 dolar seviyesini aşması mümkün müdür?

Bazı analistlere göre, XRP’nin değeri 10 dolara kadar yükselebilir.

xrp-ripple
xrp'nin değeri uzmanlara göre 10 doları aşabilir 2

XRP İçin 10 Dolarlık Hedef

Bir kripto para analisti olan Crypto Patel, XRP’nin 2 haftalık grafiğinde, 2017 yılına benzer bir üçgen formasyonun oluştuğunu belirledi. Patel, bu formasyonu inceledikten sonra XRP’nin büyük bir yükselişe hazır olduğunu ifade etti. Analist, 0,40-0,50 dolar aralığını bir birikim bölgesi olarak tanımlayıp, beklenen boğa piyasasının başlaması durumunda XRP’nin önce 0,90 dolar, ardından 1,95 dolar ve sonrasında 4 dolar hedeflerine ilerleyebileceğini öngördü.

Patel’e göre, 2017’de yaşanan %40.000’lik değer artışına benzer bir senaryo gerçekleşirse, XRP’nin fiyatı gelecek 3-4 yıl içinde 7 doları, hatta 10 doları görebilir.

Ripple-SEC Davası Devam Ediyor

2020’nin sonlarında, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Ripple’a karşı XRP satışları nedeniyle dava açtı. Komisyon, bu satışların kayıtsız menkul kıymet işlemleri olduğunu ve Ripple’ın bu yolla 1,3 milyar dolarlık yasa dışı kazanç sağladığını iddia etti.

Bu önemli dava, kripto para ve blockchain topluluğu tarafından üç yıldan fazla bir süredir yakından izleniyor. Mahkeme, geçen yıl bireysel yatırımcılara yapılan XRP satışlarının kayıtsız menkul kıymet işlemi olmadığına karar verdi. Ancak, kurumsal yatırımcılara yapılan satışlar menkul kıymet işlemi olarak kabul edildi.

Mahkeme son olarak, SEC’in talebi üzerine Ripple’ın 2022-2023 mali kayıtlarını açıklamasını istedi. Bu dalgalı dava sürecinde her iki taraf da zaman zaman önemli kazanımlar elde etti. Davanın sonucu, XRP’nin fiyatı üzerinde önemli bir etkiye sahip olacak gibi görünüyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTiktok, ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir