Polygon Kurucu Ortağı, Hindistan’ın Büyük Bir Kripto Beyin Göçüyle Karşı Karşıya Olduğuna İnanıyor!


coinprojesi.com sandeep nailwal
polygon kurucu ortağı, hindistan'ın büyük bir kripto beyin göçüyle karşı karşıya olduğuna i̇nanıyor! 2
  • Sandeep Nainwal, kripto yeteneğinin çıkışı için Hindistan’ın kripto düzenlemeleri konusundaki netlik eksikliğini suçladı.
  • Bay Nainwal, Hindistan’a gelme ve Web 3 ekosistemini tanıtma arzusunu dile getirdi.

Polygon’un kurucu ortağı Sandeep Nainwal, Hindistan’ın şimdiye kadar dijital varlıklara tartışmalı ve belirsiz bir yaklaşımı olduğunu ve bunun ülkenin kripto yeteneğine büyük zarar verdiğine inanıyor. Scott Melker ile “Wolf of All Streets” podcast’inde yaptığı son röportajda Nainwal, Hindistan kripto sektöründe “kesinlikle çılgın” bir beyin göçü olduğunu söyledi.

Bu yorumlar, kripto alanına katılan Hintlilerin sayısı geçen yıl hızla arttığında geliyor. Hindistan şu anda 15 milyon aktif kripto tüccarı ile kripto kabulü açısından ikinci sırada. Sandeep ayrıca Hindistan’da uygun düzenleme ve altyapı ihtiyacını vurguladı.

Polygon‘un kurucu ortağı, gerekli adımların atılması ve kripto dostu bir ortamla Hindistan’ın dünyanın kripto merkezi olma potansiyeline sahip olduğuna inanıyor. Sandeep Hindistan’dan olmasına rağmen, kripto girişimi Polygon ülkede yerleşik değil.

Sandeep Nainwal, iki yıl önce Dubai’ye taşındı. Bunun başlıca nedeni, Dubai’nin kripto yanlısı politikalarıyla kripto merkezi haline gelmesidir. 16 Mart Çarşamba günü Dubai, sanal varlıklar için resmi bir bekçi köpeği oluşturan ilk kripto yasasını onayladı. Dubai Emirliği Hükümdarı Şeyh Muhammed bin Rashid Al Maktoum bu resmi açıklamayı yaptı. dedi ki:

Bugün sanal varlıklar yasasını onayladık ve Dubai Sanal Varlıklar Düzenleme Kurumu’nu kurduk. BAE’nin bu sektördeki konumunu belirleyen bir adım. Kurum, yatırımcılar için maksimum şeffaflık ve güvenliği sağlamak için ilgili tüm kuruluşlarla işbirliği yapacaktır.

Hindistan’a geri dönme düşünceleri

Dubai, kripto şirketlerini yönetmek için doğru ortamı sunsa da Sandeep, Hindistan’a geri dönme fikrinden vazgeçmedi. Elbette bu, Hindistan’ın düzenleyici çerçevesini nasıl ilerlettiğine bağlı olacaktır. 34 yaşındaki Polygon kurucu ortağı şunları söyledi:

Hindistan’da yaşamak ve Web3 ekosistemini tanıtmak istiyorum. Ancak genel olarak, düzenleyici belirsizliğin mevcut şekli ve Poligon’un ne kadar büyük hale geldiği, bizim veya herhangi bir ekibin protokollerini yerel risklere maruz bırakmasının bir anlamı yok.

Bu haftanın başlarında, Hindistan Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman, hükümetin kripto varlıklarını düzenleme veya yasaklama konusunda son bir çağrı almadığını söyledi. Bununla birlikte, geçen ay hükümet, kripto kazançları üzerinden yüzde 30 oranında ağır bir vergi koymaya karar verdi.

Polygon, Ethereum için en popüler Layer-2 ölçeklenebilirlik çözümü olarak önden liderlik ediyor. 130 milyondan fazla aktif kullanıcısı olan toplam 7.000 merkezi olmayan uygulamaya (veya Dapps) ev sahipliği yapıyor. Polygon kısa süre önce Sequoia Capital liderliğindeki MATIC token satışına karşı 450 milyon dolarlık fon sağladı.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir