PEPE’nin Değerindeki Büyük Sıçrama: Memecoin Piyasasını Ne Uçurdu?


Pepe token, sosyal etkileşimlerde ve balina işlemlerindeki artışla dikkat çekerken son iki haftanın zirvesine 0,000001345 dolar seviyesine çıktı.

Son 24 saat içinde PEPE’nin değeri %15 yükselerek, bu metnin kaleme alındığı an itibarıyla 0,000001335 dolar işlem görüyor. Meme temelli bu dijital paranın piyasa kapitalizasyonu şu an itibarıyla 557 milyon dolar civarında, günlük işlem hacmi ise 167 milyon dolar seviyelerinde.

pepe grf 1
PEPE fiyatı, balina aktivitesi, sosyal hacim ve aktif mevduatlar – 9 Kasım | Kaynak: Santiment

5 Mayıs’ta ulaştığı tarihi zirve olan 0,000004354 dolardan halen %69 aşağıda olan Pepe’nin değeri, piyasada gözlenen boğa koşusuyla son 30 gün içerisinde %89’lik bir artış sergiledi.

Piyasa analiz platformu Santiment’in raporlarına göre, Pepe’nin sosyal ağdaki varlığı önceki gün %105 oranında bir sıçrama yaşadı. Bu etkileşimlerin büyük kısmının X (daha önceki adıyla Twitter), Telegram ve Reddit gibi platformlardan geldiği belirtiliyor.

Bunun yanı sıra, 100.000 dolar değerinde veya daha fazla PEPE işlemi yapan balinaların aktivitesi son 24 saatte %50 artarak, 8 işlemden 12 işleme yükseldiği kaydedildi.

Santiment’in gözlemlerine göre, PEPE’nin borsalara yatırılma miktarı 6 Kasım’dan bu yana %33,8 oranında azalma gösterdi. Bu da yatırımcıların, fonlarını geri çekmeden önce fiyatta daha fazla yükseliş beklediğini düşündürebilir.

Aynı platformun değerlendirmesine göre, şu anda PEPE fiyatı ile günlük aktif adresler arasındaki fark %5,8 seviyesinde. Santiment’e göre günlük aktif adres sayısındaki artış, genellikle bir “alım” sinyali olarak yorumlanıyor.

Kripto para milyoneri Glauber Contessoto, 8 Kasım’da sosyal medyada yaptığı bir açıklamada, takip ettiği ilk on kripto paranın içinde PEPE’ye de yer verdiğini belirtti.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTiktok, ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir