Milyarder Sam Bankman-Fried, Kripto İmparatorluğunun İflas Ettiğine Dair Spekülasyonlara Karşı Çıktı!


Milyarder Sam Bankman-Fried, kripto imparatorluğunun FTX Token’ın (FTT) hakim olduğu bir bilançoya dayandığına dair söylentilere karşı çıkıyor.

Alameda Research’ün sözde bir bilançosu, Bankman-Fried’in işinin FTT’ye çok fazla dayandığı yönündeki spekülasyonları teşvik ederek, FTT’nin değeri düşerse şirketin sarmal olabileceğini düşündürdü.

Alameda Research, Bankman-Fried’in kurduğu dijital varlık ticaret şirketi iken FTT, milyarder imparatorluğunun bir parçası olan bir kripto borsası olan FTX’in yerel tokeni.

kripto-para
kripto-para

Bankman-Fried, Alameda’nın CEO’su olarak da görev yapıyordu ancak Ağustos 2021’de, FTX’e odaklanabilmesi için tüccarlar Caroline Ellison ve Sam Trabucco’yu eş CEO olarak görevlendirdi. Trabucco geçtiğimiz Ağustos ayında görevinden ayrılarak Ellison’ı şirketin tek başkanı olarak bıraktı.

Bankman-Fried, söylentilerin asılsız olduğunu söylüyor.

“FTX, tüm müşteri varlıklarını kapsayacak kadar yeterli. Müşteri varlıklarına (hazinelere bile) yatırım yapmayız. Tüm para çekme işlemlerini gerçekleştirdik ve işlemeye devam edeceğiz…

Bizi yavaşlatsa bile sıkı bir şekilde düzenlenir. > 1 milyar dolar fazla nakit içeren GAAP denetimlerimiz var. Müşteri varlıklarını koruma konusunda uzun bir geçmişe sahibiz ve bu bugün de geçerli.”

Bankman-Fried, bilançosunda Ellison’dan bir yanıt da paylaştı.

“Son dönemde ortalıkta dolaşan bilanço bilgileriyle ilgili birkaç not:

– bu belirli bilanço, kurumsal varlıklarımızın bir alt kümesi içindir, orada yansıtılmayan > 10 milyar dolarlık varlığımız var

– bilanço, en büyük uzun pozisyonlarımızdan birkaçını ortaya çıkarıyor; Açıkça listelenmemiş çitlerimiz var

– bu yıl kripto kredi alanındaki sıkılaşma göz önüne alındığında, şimdiye kadar kredilerimizin çoğunu iade ettik.”

FTT yazı yazılırken 17.96 dolardan işlem görüyor ve son 24 saatte yaklaşık %20 düştü.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir