Macro Guru Raoul Pal’a Göre Bitcoin (BTC) İçin 10 Yıldaki En Kötü Senaryo!


Real Vision CEO’su Raoul Pal, Bitcoin’in (BTC) önümüzdeki 10 yıl içinde en kötü senaryoda bile diğer varlık sınıflarından daha iyi performans gösterme yolunda patlayabileceğini söylüyor.

Scott Melker YouTube kanalında yakın zamanda yapılan bir yuvarlak masa tartışmasında, eski Goldman Sachs yöneticisi, bir varlığın doğal oynaklığının (VOL) ne kadar aşırı olduğunu, daha az riskli yatırımlara kıyasla fiyatının potansiyel olarak artabileceğini açıklıyor.

“Volatilite ödül verir. 70 ciltlik bir varlık olduğu için, hangi zaman dilimine baktığınıza bağlı olarak bu 20x, 50, 100x [ödülleri] verir.

İnsanlar kötü niyetli oldukları için buna hazır değiller. Dünyanın döngüsel olduğunu ve her şeyin eski haline döndüğünü düşünürler, bu nedenle her patlamanın bir çöküşü vardır ve her çöküş onu başladığı yere geri getirir.

Ama burada olan bu değil. Üstel bir eğilim içindedir, bu nedenle her büst önemli ölçüde daha yüksektir. Yani Bitcoin 4.000 dolar, Bitcoin 20.000 dolar. Bu düşükten düşüğe, bu olağanüstü. Ama insanlar bunu görmüyor. Buna alışkın değiller. Bununla nasıl başa çıkacaklarını bilmiyorlar. İnsanlar öğrenmek zorunda kalıyor. Hepimiz yaptık.”

bitcoin
macro guru raoul pal'a göre bitcoin (btc) i̇çin 10 yıldaki en kötü senaryo! 2

Pal, varlığın değeri hala 1.000 doların çok altındayken erken bir Bitcoin yatırımcısı olduğuna dair gözlemlerini anlatmaya devam ediyor ve BTC’nin nihayetinde minimum 100.000 dolar değerinde olacağına ve hatta bir milyon dolara kadar çıkabileceğine inandığını belirtiyor.

“Üssel bir trendde, satın alıp elde tutmanın ve büyük satışlara eklemenin nasıl daha iyi olduğunu hiç anlamadım. Geri döndüm ve 200 dolardan ilk girdiğimde 2013’ten itibaren Bitcoin ticareti yaptığım tüm zamanlara baktım.

Onu 1000 dolara çıkardım, yani iki ayda 5 kat arttı, sonra %85’e kadar düştü. Onu sadece bir seçenek gibi ele almak istediğim için tuttum. 10 yıllık bir görüşüm vardı.

Önümüzdeki 10 ila 20 yıl içinde muhtemelen en kötü durumda 100.000 dolara, en iyi durumda 1 milyon dolara çıkacağını söyledim.”

Pal, önde gelen akıllı sözleşme Ethereum (ETH) ve rakip katman-1 protokolü Solana (SOL) dahil olmak üzere diğer kripto yatırımlarından bahsederek bitiriyor.

“Birkaç farklı jetonum var. Ana bahislerim Ethereum ve Solana, ancak Solana’nın bir şey olup olmayacağı hakkında hiçbir fikrim yok. Muhtemelen bunun nedeni, ağın benimsenmesinin diğer her şey kadar yüksek görünmesidir, ancak dünya hızla değişebilir.

Bunun dışında, eşit ağırlıkta bir sepet dolusu eşyam var çünkü aptal olduğumu varsayıyorum ve doğru şeyleri nasıl seçeceğimi bilmiyorum. Bu yüzden bir riskten korunma fonu fonu kurdum, çünkü paramı, işi kendim denemek ve yapmak yerine 100x veya 1000x’in ne olduğunu bulmak olan bir grup insana vermeyi tercih ederim çünkü karmaşık…

Sadece küçük bir sepet dolusu eşya gözüm üzerinde olsun, neyin hareket ettiğini görün, nasıl çalıştığını görün.”

Yazma sırasında, Bitcoin 18 Ağustos’ta başlayan düzeltmeden şu anda yüzde birden daha az düşüşle ve 21.330 $’dan işlem görüyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir