Justin Sun, Ünlü Borsanın Hissesini Alabilir!


Tron ağı kurucusu ve ünlü kripto ismi Justin Sun’ın, Huobi Global adlı kripto borsasında hisse satışı konusunda görüşmeler yürüttüğü öğrenildi. Bloomberg tarafından yapılan bir haberde, bu bilginin konuya yakın bir kaynaktan elde edildiği belirtildi.

Bloomberg, Sun’ın Huobi’ye duyduğu ilgiyi değerlendiren olası yatırımcılarla iletişimde olduğunu ifade etti. Ancak, satılacak hisse miktarı veya satılacak hisse değeri henüz bilinmemektedir.

Bir Bloomberg kaynağı, anlaşmanın hâlâ “başlangıç aşamasında” olduğunu ve bu potansiyel yatırımcılardan hiçbirinin satın alma işlemine geçip geçmeyeceğinin kesin olmadığını dile getirdi.

Singapur merkezli Huobi Global, Asya’nın en büyük dijital varlık borsalarından biri olup, 400’den fazla kripto para birimini desteklemektedir. Fakat şirket, 2021 yılında Çin’deki kripto yasağı sonrası son zamanlarda önemli zararlara uğradı.

justin sun
justin sun, ünlü borsanın hissesini alabilir! 2

Justin Sun, Huobi Satış İddialarını Yalanladı

Bloomberg’in haberine karşılık veren Justin Sun, bir tweet atarak haberi “1 Nisan şakası” olarak nitelendirdi.

“1 Nisan şakalarını ne kadar seversem de, @HuobiGlobal’ın bir hisse alıcısı aradığı iddiasını reddetmek zorundayım. Huobi, kullanıcılarına kripto para ticareti ve yatırımında güvenli, güvenilir ve yenilikçi bir platform sunmayı taahhüt etmektedir.”

Justin Sun’ın Huobi ile olan ilişkisi birçok kişi için kafa karıştırıcıdır. Sun, Huobi Global’de herhangi bir hisseye sahip olduğunu sürekli inkâr ederken, kendisinden sadece borsanın “danışmanı” olarak bahsedilmektedir.

Ancak, Huobi’nin kurucu ortağı Leon Li’nin, geçen yıl %60’lık kontrol hissesini 1 milyar dolara, Tron’un kurucusunun da ana yatırımcısı olduğu Hong Kong merkezli About Capital adlı yatırım şirketine sattığı bilinmektedir.

Ayrıca, Sun’ın bu yıl başından beri şirketi ayakta tutmak adına kendi parasından yaklaşık 200 milyon dolar harcadığı ve Huobi’nin Singapur’daki merkez ofisinde çalıştığı, aynı zamanda medya röportajlarında şirketi temsil ettiği de bilinmektedir.

Sun, SEC ile Hukuki Mücadelesini Sürdürüyor

Öte yandan, Justin Sun şu an ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından kendisine yöneltilen suçlamalarla uğraşmaktadır.

Mart ayının başlarında SEC, Tron’un kurucusu olan Sun’a, kayıtsız menkul kıymet olarak değerlendirdiği TRON (TRX) ve BitTorrent (BTT) satışı nedeniyle dava açtı. Dava, her iki kripto para birimiyle ilgili olarak sahte ticaret faaliyeti iddiasına dayanan dolandırıcılık suçlamalarını da içermekteydi.

Justin Sun, her iki suçlamayı da reddederken, SEC’in düzenleyici çerçevesinin hâlâ “gelişme aşamasında olduğunu ve daha fazla iyileştirilmesi gerektiğini” belirtti. Son dönemde SEC, Paxos, Gemini, Kraken gibi önemli kripto varlıklarına yönelik suçlamalarla düzenleyici görevler üstlenmiştir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir