Bloomberg Analisti, Bitcoin’in Bir Kez Daha 30.000 Doları Test Edeceğini Tahmin ediyor!


bitcoin
bloomberg analisti, bitcoin'in bir kez daha 30.000 doları test edeceğini tahmin ediyor! 3
  • Bitcoin, Rusya-Ukrayna savaş krizi nedeniyle riskli varlıklardan büyük para hareket ederken baskı altında kalmaya devam ediyor.
  • Sarı metal fiziksel Altın, fiyat 20 ayın en yüksek seviyesine dokunduğu için bir hedge olarak hakim olmaya devam ediyor.

Dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC), bugün 38.000 doların altına düştüğü için geçen hafta sonu büyük bir düşüş yaşadı. Basın zamanı itibariyle, Bitcoin 37.923 dolardan işlem görüyor ve bazı analistler daha fazla düşüş olabileceğini tahmin ediyor.

Bloomberg’in Baş emtia stratejisti Mike McGlone, Bitcoin‘in 30.000 dolar seviyesini bir kez daha test edebileceğini belirtti. Pazar günü gösterilen yüzde 2’lik düşüşün Bitcoin’in baskı altında olduğunu gösterdiğini de sözlerine ekledi. Önümüzdeki haftanın riskli varlıklar için daha zor olması muhtemel.

Ayrıca Bitcoin’in Nasdaq 100 vadeli işlemleriyle korelasyonunu karşılaştıran bir grafik paylaştı. Bununla birlikte, Bitcoin’in “küresel bir dijital teminat” olarak olgunlaşabileceğine inanıyor. McGlone yazdı:

Dijital #Altın Hakim Oluyor – Bitcoin, 2021 aşırılıklarından sonra deflasyonist güçlerle karşı karşıya, ancak kripto farklı bir güç gösteriyor. 2002’de Nasdaq 100’ün yarısından daha az kayıplarla Bitcoin, küresel dijital teminata doğru olgunlaşıyor olabilir.

Mike McGlone, 2022 yılı için Bitcoin için yükseliş eğilimindeydi. Bu yıl önceki raporlarından birinde McGlone, Bitcoin fiyatının Altın ile birlikte yükselmeye devam edeceğini söyledi. Ayrıca BTC‘nin bu yılın sonuna kadar 100.000 $ seviyelerine ulaşmasını bekliyor.

Ayrıca teknik tablolar, Bitcoin fiyatı etrafındaki belirsizliğin devam edeceğini gösteriyor. Teknik analist Peter Brandt, BTC’nin herhangi bir yönde bir kırılma vermek yerine ileriye doğru yükselmeye devam edeceğini gösteren simetrik bir üçgen grafiği paylaştı.

Kurumsal alımlar devam ediyor, altın önde

Bitcoin baskı altında ticaret yapmaya devam ederken, kurumsal oyuncular dibi kepçelemeye devam ediyor. Glassnode’un zincir üstü verilerine göre, Kanada’nın Purpose Bitcoin ETF’si yılın başından beri daha fazla satın alıyor. Verilere göre, Purpose Bitcoin ETF, 2022’de 5.000 ek Bitcoin satın aldı. Bu, toplam Bitcoin varlığını 34.613’e çıkarıyor.

Bu açıkça, dünyanın en büyük kripto para birimine olan kurumsal ilginin bozulmadan kaldığını gösteriyor. Başka bir zincir üstü veri sağlayıcısı Santiment, BTC fiyatının düşmesine rağmen Bitcoin’lerin borsalardan ayrılmaya devam ettiğini bildirdi.

Öte yandan, Bitcoin’in ezeli rakibi fiziksel Altın, Rusya-Ukrayna krizi yoğunlaştıkça merkez sahneyi alıyor. Fiziksel altının fiyatı bugün erken saatlerde 2.000 doları geçerek onu 20 ayın en yüksek seviyesine çıkardı.

Popüler Bitcoin eleştirmeni Peter Schiff, son yaptırımların ortasında Rusların Bitcoin yerine Altın satın alma olasılığının daha yüksek olduğunu açıkladı. Açıklıyor:

Servetlerini hükümetlerin ele geçiremeyeceği bir varlıkta depolamak isteyen Ruslar, #Bitcoin yerine #altını seçiyor. Bitcoin, güvenli bir liman veya bir değer deposu olarak kullanılamayacak kadar risklidir. Bitcoin ilk büyük testinde başarısız oldu. İkinci bir şansı olacağını sanmıyorum!

coinprojesi.com bitcoin big
bloomberg analisti, bitcoin'in bir kez daha 30.000 doları test edeceğini tahmin ediyor! 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir