Yeni Rapor, Dogecoin (DOGE) Kullanılarak Artan Yasadışı Aktiviteyi Tanımlıyor!


dogecoin
yeni rapor, dogecoin (doge) kullanılarak artan yasadışı aktiviteyi tanımlıyor! 2
  • Elliptic raporuna göre Dogecoin, diğer dolandırıcılık Ponzi şemaları arasında insan ticaretine olanak sağlıyor.
  • Firma, çocuk cinsel istismarında dünya çapında yaklaşık 3.000 ABD Doları tutarında DOGE işlemleri tespit etti.

Kripto risk yöneticisi Elliptic tarafından hazırlanan yeni bir rapor, Dogecoin’in (DOGE) yasadışı faaliyetler için yaygın olarak kullanıldığını ortaya koydu. Evet, diğer önemli milyarderler arasında Elon Musk tarafından desteklenen Dogecoin‘in yasadışı faaliyetlere yardım ettiği bildiriliyor.

Gerçekten de Satoshi, Bitcoin teknik incelemesinde “belirli bir dolandırıcılık yüzdesinin kaçınılmaz olarak kabul edildiğini” öngördü.

Elliptic raporuna göre Dogecoin, diğer dolandırıcılık Ponzi şemaları arasında insan ticaretine olanak sağlıyor.

“Elliptic, yasa dışı faaliyetlerle bağlantılı milyonlarca dolar değerinde Dogecoin işlemi tespit etti. Bu faaliyetin büyük çoğunluğu dolandırıcılık, dolandırıcılık ve Ponzi planlarından oluşsa da, terörün finansmanı ve çocuk cinsel istismarı materyali (CSAM) tedarikçileri de dahil olmak üzere en ciddi suç türlerini de içeriyor” denildi.

Dogecoin hakkında eliptik rapor

Bildirildiğine göre, yasadışı faaliyet olarak tanımlanan şeyde milyonlarca dolar değerinde Dogecoin işlem gördü. Örneğin, Temmuz 2021’de İsrail Ulusal Terörle Mücadele Bürosu, Hamas tarafından kontrol edildiğine inanılan 84 kripto varlık adresine el koyma emri çıkardı. İlginç bir şekilde rapor, toplam 40.235 dolar alan Dogecoin adreslerini belirledi.

Bununla birlikte, Dogecoin‘de aktarılan miktar okyanusta sadece kumdur ve Bitcoin ve Tether’in en azından rapora göre sırasıyla yaklaşık 3.4 ve 4.1 milyon dolar sağladığını göz önünde bulundurursak.

Elliptic’in vurguladığı dikkate değer kusurlar arasında çocukların cinsel istismarı vardı. Özellikle, firma hem Darknet’i hem de clearnet’i çocuklara yönelik cinsel istismar materyali (CSAM) için aradı.

Bildirildiğine göre Dogecoin, çocuk cinsel istismarı için bir ödeme şekli olarak kabul edilen kripto varlıkları listesinde yer aldı. Kesin olarak, firma, çocuk cinsel istismarında DOGE işlemlerini dünya çapında yaklaşık 3.000 ABD Doları tutarında tespit etti.

Elliptic, yatırımcılara finansal suçla mücadeleye yardımcı olmak için Dogecoin şeffaflığı sağladığını belirtti. Unutmayın, Dogecoin, küresel pazara nüfuz etmesini sağlayan önemli bir likiditeye sahiptir.

Verilerimize göre, Dogecoin’in fiyatı 0,064 dolar civarında işlem görüyor ve piyasa değeri yaklaşık 8.470.225.861 dolar.

Böylesine derin bir likidite ile Dogecoin, yasadışı faaliyetlere kaliteli hizmetler sunabilmektedir. Ayrıca, halka açık bir defterde çalışan merkezi olmayan bir kripto varlığıdır.

“Dogecoin’in piyasaya sürülmesinden sadece birkaç gün sonra, Doge kullanıcıları için bir depolama çözümü olan Dogewallet, 14.000 doların üzerinde kullanıcı fonunun kaybına neden olan bir saldırıya uğradı. Ek dikkate değer örnekler arasında, Çinli yetkililer tarafından 20 milyon doların üzerinde Doge’ye el konulmasıyla sonuçlanan ve 2021’de bir Türk Ponzi planına bağlı 119 milyon dolarlık Dogecoin’in çalındığı iddiasıyla sonuçlanan Plus Token Ponzi şeması yer alıyor.”

Kripto piyasası, son on yılda yeni bir finansal piyasa olarak muazzam bir büyüme kaydetti. Muhtemelen, fiat sistemi çoğu suç faaliyetinde hala tercih edilmektedir. Dahası, geride bırakılan ayak izleri fiatta dijital varlıklara göre daha az izlenebilir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir