Yatırımcıların %80’i Tavsiye İçin Sosyal Medyaya Yöneldi: Rapor


yatırımcılar
yatırımcıların %80'i tavsiye i̇çin sosyal medyaya yöneldi: rapor 2
  • Yeni bir rapor, ezici sayıda yatırımcının tavsiye için sosyal medyaya yöneldiğini ve YouTube’un Facebook ve Twitter’dan önce çoğu insanın tercih ettiği platform olduğunu buldu.
  • Rapor ayrıca, sosyal medya tavsiyelerine rağmen, yatırımcıların yüzde 83’ünün bir uzmanın rehberliğinde yatırım yapmaktan daha rahat hissettiklerini ortaya koydu.

Yatırım kararlarınızı vermeden önce Twitter, Facebook veya YouTube’a mı dönüyorsunuz? Görünüşe göre yalnız değilsin. Aslında, yeni bir rapora göre, 5 yatırımcıdan 4’ü en iyi kuruş stoğu veya bir sonraki 100x kripto para birimi hakkında yatırım tavsiyelerini sosyal medyadan alıyor.

Araştırma Appinio tarafından yürütüldü ve hisse senetleri ve emtiaların yanı sıra kriptoları destekleyen sosyal yatırım platformu eToro tarafından görevlendirildi.

Yatırımcıların yüzde 80’inin yatırım tavsiyesi için öncelikle sosyal medyaya güvendiğini tespit etti. YouTube, ankete katılanların yüzde 63’ü ile en popüler mecra olurken, Facebook ve Twitter sırasıyla yüzde 44 ve yüzde 34 ile ikinci ve üçüncü sırada yer alıyor.

Anketin bulguları sürpriz değil. Küresel nüfusun en yüksek yüzdesinin 30 yaşın altında olmasıyla birlikte sosyal medya, yatırım kararlarının ötesinde bile son derece etkili hale geldi. Donald Trump’ın Twitter gibi bir platformun ne kadar güçlü olabileceğini kanıtlaması ile siyasi seçimler günümüzde çevrimiçi olarak kazanılıyor veya kaybediliyor.

Kripto yatırımcıları sosyal medyaya yabancı değiller ve Twitter çoğu kripto geliştirmesi için sıfır noktası. Discord ve Telegram ayrıca daha spesifik gruplara ve tartışma konularına da hitap ediyor. Dogecoin, neredeyse tamamen çevrimiçi popülaritesinden dolayı Japonya’nın en büyük bankasından daha büyük olmak için hızla yükselirken, bir kripto projesi sosyal medyada yarattığı yutturmacaya bağlı olarak büyük bir hızla yükselebilir veya düşebilir.

Rapor ayrıca, yatırımın sosyal bir girişim haline geldiğini ortaya koydu. Ankete katılanların yüzde 60’ı bir grup ortamında daha yaratıcı hissettiklerini söylerken, yarısı başkaları tarafından desteklendiğinde daha iyi öğrendiklerini hissetti.

eToro’nun kurucusu Yoni Assia şunları söyledi:

Varlık sahipliğinde tektonik değişimlere ve teknoloji ve topluluktan oluşan ikiz güçler tarafından yönlendirilen finans ve kültürün yakınlaşmasına tanık oluyoruz. Millennials ve Gen Z, yeni yatırımcı sınıfı olma eşiğinde.

eToro US’nin CEO’su Lule Demmissie, kurucunun sözlerini yineledi ve sonuçların firmanın zaten doğru olduğunu bildiği şeyi doğruladığını ekledi: “gelecek nesil perakende yatırımcılar, eğitim araçlarına ve uzmanlara evrensel erişim ile toplulukta kök salmış bir deneyim talep ediyor. analiz.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir