Yatırımcı Peter Brandt, Bitcoin’in Diğer Tüm Kripto Varlıklarını Geçeceğini Söyledi


Bitcoin (BTC) piyasasının 2017’deki düşüşünü analiz eden deneyimli trader Peter Brandt, kripto para birimi kralı Bitcoin’in diğer tüm dijital varlıklara kıyasla daha etkileyici bir performans sergileyeceği öngörüsünü tekrarlıyor.

Nisan ayının sonlarına doğru, Brandt, 696.000 Twitter takipçisine Bitcoin’in toplam kripto para piyasası değerinden ne kadarını oluşturduğunu gösteren Bitcoin hakimiyet tablosunu (BTC.D) izlemekte olduğunu bildirdi.

Bu süre zarfında, deneyimli trader, BTC.D’nin belirlenmiş bir aralıkta işlem gördüğünü ve bu aralıktan bir kopuşun “son derece önemli” olacağını belirtti.

“Kişisel tahminim, Bitcoin’in tüm yalancı BTC taklitlerini silip süpüreceği yönünde. Sonuçta ‘Tepenin Kralı’ olacak ve o, Bitcoin olacak.”

btc1
Kaynak: Peter Brandt/Twitter

Brandt, şu anda BTC.D hakkındaki perspektifini güncelliyor ve bir Bitcoin yatırımcısının endeksin menzil direncini geçtiğini gösteren bir grafik paylaşıyor.

“Bitcoin BTC, orijinal dijital para birimidir ve tüm sahte kripto taklitlerinden daha uzun ömürlü ve değerli olacaktır.”

btc2
Kaynak: Mike Cautillo/Twitter

Bu yazı yazıldığı sırada, BTC.D, son olarak Nisan 2021’de görülen %50,06 seviyesinde işlem görüyor.

Öte yandan, başka bir analist olan DonAlt, Bitcoin ve Ethereum’un (ETH) birleşik piyasa payına odaklanıyor. Takma adlı trader’ın grafiğine göre, Bitcoin ve Ethereum şu anda kripto piyasasının toplam değerinin yaklaşık %70’ini oluşturuyor.

“BTC + ETH hakimiyeti son zamanlarda ciddi bir yükselişe geçti.

Altcoinler genel olarak büyük miktarda değer kaybediyor ve bu durum, bu grafikleri kendi çıkarlarına abartırken devam ediyor.

Nereye gidecekler?”

btc3
Kaynak: DonAlt/Twitter

DonAlt, BlackRock’ın spot Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) için yaptığı başvurunun, diğer kripto varlıklar tarafından paylaşılmayan bir senaryoyu gündeme getirdikten sonra Bitcoin’in yükselişe geçtiğini ifade ediyor.

“BTC’nin son ‘ETF gelişmeleri’ ile bir hikaye kazandığını düşünüyorum.

Altcoinler bu konuda gerçekten aynı durumda değil.

Yukarı yönde bir hareket görmemiz durumunda, altcoinlerin büyük ölçüde geride kalmasını bekliyorum.

Aşağı yönde bir hareket olursa, altcoinlerin daha fazla düşmesini bekliyorum.”

Yazıldığı sırada BTC, son 24 saatte %1,56 artışla 26.797 dolardan işlem görüyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir