Ünlü Yatırımcı, Bitcoin’in Borsa Yatırımları İçin Öncü Gösterge Olduğunu Söylüyor!


coinprojesi.com
ünlü yatırımcı, bitcoin'in borsa yatırımları i̇çin öncü gösterge olduğunu söylüyor! 2
  • Ünlü yatırımcı Mark Mobius, Bitcoin duyarlılığının borsadaki hareketleri bilgilendirmek için kullanıldığını söyledi.
  • Dipten alım konuşulduğu sürece, hisse senetlerinin dibe ulaştığı söylenemez, diye ekledi.

Mark Mobius, Bitcoin (BTC) üzerindeki yatırımcı duyarlılığının hisse senetlerindeki duyarlılıkla doğrudan ilişkili olduğunu belirtti. Dijital varlıktaki eğilimler artık hisse senedi piyasalarındaki yatırımları bilgilendirmek için kullanılıyor, diye ekledi.

Mobius Capital Partners’ın kurucu ortağı ve önde gelen bir yatırımcı olan Mobius, Bloomberg ile Çarşamba günü yaptığı röportajda yukarıdaki ilişkiden bahsetti.

“Kripto para birimleri yatırımcı duyarlılığının bir ölçüsüdür, Bitcoin düşer, ertesi gün Dow Jones [Endüstriyel Ortalama] düşer. Aldığın model bu. Bu, bitcoin’in öncü bir gösterge olduğunu gösteriyor.”

Bitcoin trendleri borsa diplerini bilgilendiriyor: Mobius

Mobius’un gözlemleri, kripto piyasasının büyük bir düşüş yaşadığı bir zamanda geldi. Genel kripto piyasası değerlemesi şu anda 946 milyar dolar, Kasım ayındaki 3T+ değerinden dudak uçuklatan bir düşüş. Yazma sırasında Bitcoin, Kasım ayındaki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 70 bin dolara kıyasla yüzde 70’in üzerinde düşüşle 20.500 dolardan işlem görüyordu. Diğer kripto para birimlerinin çoğu düşüş trendini yansıttı, dolayısıyla piyasa değerindeki düşüş.

Cumartesi günü, Bitcoin kritik 20 bin dolar seviyesinin altına düştü ve 17 bin dolara kadar düştü. Dijital varlık 20 bin doların üzerinde işlem yapmak için toparlansa da, bu seviyeden önemli ölçüde yukarı doğru hareket etmemiş olması pek çok kişi için endişe kaynağı.

Tarihsel eğilimlerden içgörü elde eden birkaç analist, Bitcoin‘in hala 13 bin dolardan işlem görebileceğini savunuyor. Çin gibi pek iyimser olmayan parti, BTC‘nin artık mezara doğru gittiği konusunda uyardı. Ülkede hala Terra’nın patlamasından bu yana sıkılaştırılan açık bir kripto yasağı var.

Mobius, bazı kurumsal ve perakende yatırımcıların hala kripto para birimlerine para yatırmaya devam ettiğini söyledi. Fiyatlardaki keskin düşüş nedeniyle durdukları an, “hisse satın almaya başlamanın zamanı geldi.”

Alt henüz gelmedi

Tıpkı kripto piyasası gibi, ABD hisse senetleri de büyük bir kanama gördü. Tetikleyici, Fed’in mevcut 40 yılın yüksek enflasyonunu frenlemek için yaptığı faiz artırımı oldu. S&P500 ve NASDAQ kompoziti sırasıyla yüzde 20 ve yüzde 30 düştü. Piyasa gözlemcileri şimdi geniş çaplı satışların sona erdiğine dair açıklayıcı sinyaller arıyorlar.

Bitcoin yatırımcıları hala “düşüşlerde satın almak”tan (Michael Saylor’un MicroStrategy’si gibi) bahsediyorsa, bu, pazarın umutlu olduğu anlamına gelir. Mobius, aynı zamanda “ayı piyasasının dibine ulaşmadık” anlamına da geliyor.

Kripto fenomeni Anthony Pompliano kısa süre önce hızlı kazançlarla gelişen perakendecilerin artık güçlü ellere satış yaptığını söyledi. İkincisi, piyasaları zamanlamaktan ziyade satın alan ve hodl olanlar anlamına gelir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir