Ünlü Analist Bitcoin Uyarısında Bulundu!


Demokrat Temsilciler Meclisi üyesi Jim Himes, bekleyen borç tavanı krizinin ABD dolarının dünya rezerv para birimi rolünü tehdit edebileceğini dile getiriyor.

Bitcoin İçin Risk Senaryosu

Bitcoin (BTC) hakkında uzun vadeli tahminleriyle takipçi kitlesini genişleten bir analist, Bitcoin’in yaklaşık sekiz yıl önceki gibi büyük bir düzeltme yaşayabileceğine dair uyarıda bulunuyor.

Kripto uzmanı Rekt, Bitcoin’in, boğa piyasası başlatmadan önce önceki direnç seviyelerini destek olarak test ettiği 2015 fiyat hareketlerine benzer bir yol izlediğini belirtti.

2015 yılında Bitcoin, parabolik bir ralliye başlamadan bir ay önce değerinin yaklaşık %38’ini kaybetmişti.

Rekt şu ifadeleri kullandı:

“Eğer BTC, 2015 benzeri bir makro düşüş trendini yeniden test edecekse, fiyatın daha önce gördüğümüzden daha fazla düşebileceği anlamına gelir.”

bitcoin haberleri
ünlü analist bitcoin uyarısında bulundu! 2

Rekt’a göre, BTC 27.000 dolarlık direnç seviyesinin altında işlem görürken, yaklaşık 20.000 dolarlık önemli psikolojik destek seviyesine düşebilir.

“BTC, haftalık 28.800 dolar seviyesini geri almayı başaramadı.

Haftalık 27.000 doların altında kapanan bir BTC’nin, 20.000 doların altına daha fazla düşüşe neden olacağını düşünüyorum.”

Rekt, Bitcoin‘in şu anda 27.000 dolarlık baş-omuz modelinin boyun çizgisinin altında işlem görerek günlük zaman diliminde düşüş sinyali verdiğini belirtiyor. Analist, BTC’nin destek olarak 27.000 doları yeniden kazanamamasının, tersine dönüş modelinin doğrulanması anlamına geleceğini ifade etti.

“BTC, bir günlük yakın alt yaka (siyah) -> kısmi çöküş durumunda.

27.000 doları direnç olarak çevirin -> tam çöküş onayı.”

BTC bu haber yazılırken 26.733 dolardan işlem görüyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir