Trump’ın ‘Truth Social’ Platformu Musk’ın Yeni Aldığı Twitter’ı Yendi!


truth social
trump'ın 'truth social' platformu musk'ın yeni aldığı twitter'ı yendi! 2
  • Donald Trump’ın yeni uygulaması ‘Truth Social’, Twitter ve TikTok’u geride bırakarak Apple uygulama mağazasında ilk sırayı aldı.
  • Elon Musk kısa süre önce 44 milyon dolara Twitter’ı satın aldı ve platformunda Truth Social’ın Apple’ın ücretsiz uygulamaları arasında lider olduğunu gösteren bir ekran görüntüsü paylaştı.
  • Trump, 6 Ocak 2021’deki Capitol isyanının ardından çeşitli sosyal medya platformlarından kalıcı olarak yasaklandı.

Donald Trump’ın yeni sosyal medya platformu Truth Social, Apple uygulama mağazasında Twitter ve TikTok’u geride bırakıyor. Sosyal medya devi Twitter, tüm kripto endüstrisinde neler olup bittiğini yayınlamak ve paylaşmak için dünya çapındaki kripto uzmanları tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır. Ek olarak, Twitter kısa süre önce Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk tarafından 44 milyar dolara satın alındı.

Yeni sahibi olarak Musk, Truth Social’ın Apple uygulama mağazasındaki ücretsiz uygulamalar arasında lider olduğunu gösteren bir ekran görüntüsünü paylaşmak için Twitter’a gitti.

Özellikle, Twitter ikinci sırada yer alırken, TikTok beşinci sırada yer aldı.

Öte yandan, Musk Twitter’ı satın aldıktan sonra, eski başkan Fox News’e önümüzdeki yedi gün içinde kendi uygulaması Truth Social’a resmi olarak katılacağını söyledi.

Trump Fox News’e şunları söyledi:

Twitter’a gitmiyorum, GERÇEK’te kalacağım. Umarım Elon Twitter’ı satın alır çünkü Twitter’da iyileştirmeler yapar ve o iyi bir adamdır ama ben GERÇEK’te kalacağım. Milyonlarca insanı alıyoruz ve bulduğumuz şey, GERÇEK’e verilen yanıtın Twitter’da olmaktan çok daha iyi olduğu. Twitter’da botlar ve sahte hesaplar var ve elimizden gelen her şeyi yapıyoruz.

Açıklığa kavuşturmak için Trump, 6 Ocak 2021, Capitol isyanının ardından Twitter, Facebook, Instagram ve Snapchat gibi çeşitli sosyal medya platformlarından kalıcı olarak askıya alındı.

Twitter, Trump’ın şiddetli protestolarla bağlantılı tweetlerinin çoğunu kışkırtıcı buldu ve Trump’ın şiddeti daha fazla kışkırtma riskiyle karşı karşıya olduğu konusunda uyardı.

Aynı şekilde, Musk’a ait bir Twitter’ın GERÇEK ile rekabet edip edemeyeceğini sorduklarında Trump, “Sosyal medya alanında olumlu bir gelişme olacağını hissediyorum” dedi.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir